Honda oživuje Horneta konceptem CB650 Neo Café

Filip Tichý, foto: TZ Honda 9.10.2018

fotka

Na co se můžeme těšit v Miláně, nám Honda naznačila již o měsíc dříve na motocyklové výstavě Mondial v Paříži. Mezi automobilovými novinkami předvedla i koncept “Neo Café”, který je předzvěstí sportovně laděné šestistovky s podobným designovým stylem, s jakým letos Honda uspěla s novým litrem CB1000R.

Vloni představený litr sklidil na trhu úspěch a je logické, že Honda bude muset řadu CB kromě objemů 125, 300 a 1000 doplnit ještě zdvihovým objemem 650. Poslední koncept Honda Neo Café naznačuje, že nové CB650R bude vycházet z inovovaného řadového čtyřválce 649 ccm zabaleného do neo-retro stylu s kulatým ledkovým světlometem a uhlazených křivek. Je ovšem otázkou, zda si Honda tuto novinku nenechá ještě o rok později na 2020 společně s novou tváří CB500. A co o tom říká samotná Honda? To si přečtěte v plném znění tiskové zprávy níže:

Nový motocyklový koncept určený pro Paříž, je ztělesněním designového stylu Honda ‘Neo Sports Café’. Koncept vytvořený výzkumným a vývojovým střediskem značky Honda v Římě bude vystaven při příležitosti pařížského ‘Mondial’. Jedná se o nový styl ‘Neo Sports Café’, se kterým letos na trh přišly nahé modely Honda CB125R, CB300R a CB1000R. Stylistický jazyk je moderní a zároveň minimalistický. Kombinuje v sobě sportovní naháč s inspirací café racery a výsledkem je stroj se zcela unikátním novým vzhledem.

Nový koncept zdůrazňuje sportovní aspekt stylu ‘Neo Sports Café’, a to zejména díky mimořádně krátké zádní části a svisle uspořádané dvojité koncovce výfuku. Futuristické přední i zadní světlo, výrazné kovové detaily a nová povrchová úprava jsou jen některé z atraktivních moderních prvků tohoto zajímavého nahého motocyklu.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.