Ducati posílila Multistradu 1260 Enduro

Filip Tichý, foto: TZ Ducati 15.10.2018

fotka

Vypadá téměř stejně, ale skrývá nový motor, jinou ergonomii a vylepšenou elektroniku. Multistrada Enduro doprovodila přechod na nový motor 1260 DVT používaný v nových modelech MTS už od loňska pořádnou modernizací.

Musím přiznat, že už první verze Enduro při pohledu na stošedesátikoňový výkon a obuté drapáky vzbuzovala hodně otázek. Ale svezení nás dokonale přesvědčilo, že tahle kombinace má smysl a dokáže toho hodně v terénu i na silnici! A nová verze s pružnějším motorem díky variabilnímu časování ventilů DVT by mohla být v terénu ještě obratnější. To aspoň slibuje Ducati, podle které se nyní v terénu bude muset ještě méně řadit. A řazení navíc vylepší rychlořazení DQS (Ducati Quick Shift) bez spojky na obě strany. A slibovaných 85 procent krouťáku už v 3500 ot/min zní opravdu lákavě.

Elektronická výbava obsahuje všechny obvyklé funkce této nejvyšší třídy cestovních maxiendur, tedy tempomat, kontrolu trakce, cornering ABS, osvětlení vnitřku zatáčky, kontrolu wheelie a další. U nové verze Enduro se ale vylepšilo i elektronické semiaktivní odpružení Sachs. Sice se o pár milimetrů snížily celkové zdvihy podvozku Ducati Skyhook na 185 mm, ale k tomu se snížilo i těžiště výsledkem by měla být ještě větší obratnost řízení. Enduro tak přestane odrazovat jezdce nižších postav, předchozí verze byla opravdu spíš pro nás dlouhány.

Zadní kolo je pro větší robustnost chycené v oboustranné kyvce, na rozdíl od jednostranného zavěšení zadního kola u silniční verze. Zkrátila se jednička pro snazší jízdu v terénu, jinak vepředu zůstává 19” kolo s drátěným výpletem (vzadu 17”), obuté do bezdušových pneumatik Pirelli Scorpion Trail II. Inovovaný je i pětipalcový TFT barevný displej, nový motor s nižší spotřebou umožňuje nyní větší dojezd na 30 litrovou nádrž. Nový výfukový systém zvládne Euro4 a pravděpodobně už je připravený i na Euro5.

Promo videoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.