Podmolové zbrojí na FMX Gladiators Games

Jan Altner, foto: Jan Altner 22.10.2018

fotka

Blíží se vrchol sezóny FMX nadšenců v podobě tradičního české akce FMX Gladiators Games. V tréninkovém kempu Libora Podmola jsou přípravy v plném proudu a my jsme u toho nemohli chybět. Při společném tréninku jsme zastihli nejen Libora Podmola, ale i jeho bratra Filipa. Františka Mácu a Radka Bílka.

Všichni trénují skoro denně a do Glaiátorů je čeká ještě několik akcí. Bratři Podmolové mají před sebou například mistrovství světa v Číně a další významné FMX soutěže. Libor Podmol se Gladiátorů účastní pravidelně a snaží se pro české publikum připravit vždy nějakou specialitu nebo premiéru. Minulý rok předvedl například českou premiéru frontflipu.

Letos se určitě dočkáme zopakování tohoto náročného kousku, který by měl předvést nejen Libor, ale i jeho kolega a žák František Máca, který s Liborem tento skok úspěšně trénuje. Franta má za sebou úspěšnou premiéru frontflipu. Letos tento skok několikrát absolvoval během exhibice a i během tréninku nám opakovaně předvedl, s jakým přehledem frontflip dává.

Během minulého ročníku jsme se měli dočkat i další české premiéry - dvojitého backflipu. Tu měl předvést mladší z bratrů Podmolů Filip, který se však během Gladiátorů 2017 zranil a tak jsme se této premiéry nedočkali. S tímto skokem nepřišel během uplynulé sezóny ani nikdo jiný z českých jezdců a tak se můžeme těšit na její premiéru během Gladiátorů v tomto roce.

V průběhu tréninku nám Filip prozradil, že od nevydařeného pokusu tento skok netrénoval, ale s úsměvem dodává, že v tom nevidí problém. Neúspěchy jsou pro tyhle kluky překážkou, ale jen další výzvou. Libor s Filipem se chystají předvést tento skok dokonce společně!

Podmol brothers by měli skočit tento skok paraelně v jeden moment a společně přistát na jeden doskok! Celý trénink probíhal do molitanového doskočiště, a přestože se všichni čtyři čeští borci stoptocentné koncentrovali na své skoky, vyzařovala z nich obrovská pohoda a dobrá nálada, takže se máme v listopadu do O2 Arény na letošní FMX Gladiators Games na co těšit!Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.