EICMA 2018: Benelli 752S, východ vstupuje do sedmistovek

Filip Tichý, foto: TZ Benelli 2.11.2018

fotka

Nový model, který se už pěknou řádku let ukazoval na výstavách pod označením Benelli Due odkazujícím na dvouválcový motor, se konečně představuje v produkční verzi 2019. A zahajuje nástup čínských značek (konkrétně koncernu QianJiang vlastnícího od roku 2005 Benelli) do segmentu 750 ccm, ale také návrat krásných italských designů Benelli.

Po úspěšném debutu pětistovkového dvouválce v retro naháči Leoncilo a cestovním endurku TRK 502X se těsně před výstavou EICMa představil nový naháč s moderním řadovým dvouválcem 750 ccm. Čtyřventilová technika DOHC je naladěná na 77 koní a 67 Nm krouťáku, tedy stejně jako nabízí japonská konkurence, například MT-07 od Yamahy.

Video

Motor je zasazený do příhradového rámu a design trochu připomíná Suzuki Gladis či MV Agusta Brutale, celkově ale navazuje na předchozí naháče Benelli a hlavně na první koncept Benelli due, takže v žádném případě nejde o kopii. Digitální barevný TFT přistrojový displej také odpovídá duchu dnešní moderní doby, pod ním je atraktivně poskládaný světlomet.

Na prvních snímcích jsou i velmi slibné komponenty jako radiální čtyřpístkové brzdy Brembo 320mm nebo přední vidlice Marzocchi. Východní značky se pomalu učí, že některé součásti prostě nestojí za to vyvíjet samostatně, zákazník slyší na renomované odpružení.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.