FMX Gladiators Games 2018 překonaly historii

Jan Altner, foto: autor 4.11.2018

fotka

Byli jsme svědky nejlepšího ročníku FMX GG za celou historii. Všichni jezdci předvedli dokonalé a špičkové výkony a osvědčil se i nový koncept head to head soubojů, který se nejvíc přiblížil gladiátorskému klání.

Hvězdami 18. ročníku FMX Gladiators Games byli bratři Libor a Filip Podmolové, kteří v závěru show předvedli jako první Češi dvojité salto vzad. Mladší Filip sice na konci dopadové rampy upadl, skok ale oba dotočili. "Dopad byl tvrdý a oba jsme se praštili do hlavy. Teď jsme ale nadšení, dobře to dopadlo. Nechtěli jsme se z motorek sesunout," smál se nadšený Libor Podmol, který po dojezdu také upadl. Náročný trik oba v O2 areně skákali poprvé na "tvrdý" dopad. Zatím jej trénovali jen s dopadem do jámy s molitanem. "Dáme to na první dobrou, to už je náš styl. Když sebou praštit, tak před lidmi," hlásil Libor Podmol před akcí.

Souboje po právu vyhrál David Rinadlo, který oslnil hlavně svými fronflipy. "Když se tento trik začal před lety skákat, tak jsem si říkal, že tohle nikdy dělat nebudu. Pak jsem to ale začal trénovat a teď ho skáču," uvedl světový šampion z roku 2013 na tiskové konferenci před FMX Gladiators Games. Rinaldo a spol. se v O2 areně museli vyrovnat s novými pravidly závodu. V jednotlivých jízdách nesměli opakovat triky. Finalisté tak museli předvést dvacet různých "kousků".Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.