Křest Offroad Guide Chorvatské šotoliny

Filip Tichý, foto: Jan Altner 10.12.2018

fotka

Pěkná dvojice knížek pro milovníky offroadu, příjemný večer v Klasick Wheels a sbírka na dobrou věc, takový byl křest Chorvatské šotoliny. Po Alpských šotolinách, Rumunsku a Bosně přišla na řadu země, kterou každý Čech dobře zná – ovšem tentokrát z úplně jiné perspektivy. Nejvíc asi napoví následující video:

Video

Chorvatské šotoliny 1

S prvním dílem se společně podíváme do nám důvěrně známého Chorvatska. Tentokrát se však nebudete válet u moře, ale podíváte se na šotoliny do hor a pěkné cesty na ostrovech. Naše společné objevování Chorvatska začne na severu na Istryjském poloostrově, přes ostrovy Cres a Krk až zpět na pevninu. Prozkoumáme podrobněji Velebit, nebo třeba další z ostrovů, Pag, Pašman. V tomto díle naleznete i podle mě nejlepší šotolinu na Balkáně! Nechtě se překvapit. Severní díl končí na úrovni Zadaru, Sinje. Celkově je připraveno 938,1 km tras! Jako v každém díle proběhla i teď inovace.

Knížka obsahuje 18 základních tras, které jsou ovšem doplněny dalšími kratšími, nebo jinak zajímavými místy, takže tras je nakonec mnohem více. 18 základních jsou tak jak je znáte. S úvodním obrázkem, popisem trasy + zajímavé místo někde poblíž, mapa a popis mapy. Malé doplňkové trasy, které se většinou nacházejí poblíž základní trasy, nebo na stejném ostrově obsahují jen mapu s krátkým popisem trasy + popis bodů. Celkově se máte na co těšit, ostatně jukněte na video výše! Více asi nemá cenu prozrazovat, věřím, že se vybrané trasy budou líbit.

Chorvatské šotoliny 2

Druhý díl Chorvatska mapuje jižní číst země, s tím, že je zaměřen hodně na největší ostrovy. Jižní ostrovy, jako je Brač, Hvar, Korčula, nebo Vis jsou krásné a na ježdění ... no, myslím, že budete muset posoudit sami. Naleznete tady jedny z nejlepších pobřežních šotolin, nejopuštěnější pláže, kam se dostanete jen lodí, nebo offroadem a hlavně skvělá kuchyně! Celkově najedete 481,5 km, ale většinu cest je na ostrovech, které nejsou nafukovací :) Jako v každém díle proběhla i teď inovace.

Knížka obsahuje 15 základních tras, které jsou ovšem doplněny dalšími kratšími, nebo jinak zajímavými místy, takže tras je nakonec mnohem více. 15 základních jsou tak jak je znáte. S úvodním obrázkem, popisem trasy + zajímavé místo někde poblíž, mapa a popis mapy. Malé doplňkové trasy, které se většinou nacházejí poblíž základní trasy, nebo na stejném ostrově obsahují jen mapu s krátkým popisem trasy + popis bodů. Celkově se máte na co těšit, ostatně jukněte na video výše! Více asi nemá cenu prozrazovat, věřím, že se vybrané trasy budou líbit.

Víc informací a možnost objednání najdete na webu offroad-guide.com.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.