Nový cruiser/bobber BMW bude R1800?

Filip Tichý 12.12.2018

fotka

Po představení konceptu BMW R5 Hommage přišel další náznak budoucích plánů výrobce BMW v oblasti vyhrazené chopperům a cruiserům. V japonském customu byl použitý prototyp obrovského boxeru o zdvihovém objemu 1800 ccm. Chystá se na trh konkurence například pro Diavel?

Už designový koncept BMW R5 Hommage pořádně zamíchal motocyklovou scénou, když použil historický přeplňovaný motor! A německá značka pokračuje v opatrném testování zájmu trhu, když na japonské půdě předvedla svůj prototyp velkého vzduchem chlazeného boxeru, zasazeného do krásné přestavby dvojice Yuichi Yoshizawa a Yoshikazu Ueda z dílny Custom Works Zon.

Konstrukce motoru typu "push-rod" doplňují výrazné chladicí drážky na válcích i na čele motoru. I s nimi by ale bylo hodně složité plnit požadavky Euro 5, právě proto pravděpodobně přijde na řadu výrazné navýšení zdvihového objemu. To sice nebude znamenat nijak vysoký nárůst výkonu oproti současným dvanáctistovkám v řadě NineT, ale mělo by nabídnout mohutný krouťák – a o ten právě u chopperů a cruiserů jde.

Značce BMW by se přitom takový model v současné situaci výrazně hodil, aby zacelil poslední chybějící segment v její nabídce a umožnil jí tak nabídnout alternativu pro zákazníky, kteří by jinak sáhli po Triumphu nebo Harley-Davidsonech.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.