Nové elektrické Harleye na výstavě CES

Filip Tichý, foto: TZ Harley-Davidson 8.1.2019

fotka

Velký skútr a terénní kříženec motocyklu a horského kola, to jsou první dva koncepty, které Harley-Davidson představil na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas.

Harley-Davidson letos posílá na trh první elektrický cruiser Livewire – a vlastně první pořádnou elektrickou motorku od renomované značky na světě. Dosavadní pokusy amerických značek jako Zero či maxiskútr BMW zatím nepřitáhly tolik zájemců, aby bylo jisté, že budou pokračovat i do budoucna a vytvoří trend. Harley-Davidson si tak trochu bere za vzor Teslu, ovšem v jednostopé oblasti může své plány podpořit know-how a infrastrukturou velkého koncernu.

Elektrický skútr

Zajímavý užitný stroj s nízko posazenou baterií, kterému jako by designéři místo stupaček přidělali dvě lyže. To je dvoumístné vozítko, které podle prvních náznaků bude sloužit pro jízdy po městě a uzavřených areálech.

Nad baterií přitom nechává dost místa na uložení zavazadla či další vestavby příslušenství. Jednoduchá konstrukce by mohla být zajímavá i pro rozvojové země, kde podobné stroje slouží jako hlavní dopravní prostředek na kratší vzdálenosti.

Elektrický moped

Není to vlastně ani moped, tedy v technickém slova smyslu, protože už nemá pedály. Ale podoba s konstrukcí jízdního kola do terénu je natolik zřejmá, že si toto označení koncept Harley-Davidson zaslouží. Podobné stroje jsou zvláště populární v USA, kde se na "motocykly se šlapacími pedály" pohlíží jako na bicykly a neplatí pro ně téměř žádná omezení.

Podobné stroje také ladí s úmyslem značky Harley-Davidson přitáhnout více lidí k motorkám – právě tyto koncepty můžou být tou správnou počáteční bránou, které může v pozdějším věku končit u velkých dvouválců.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.