Nový Triumph Rocket III odhalen jako koncept TFC

Filip Tichý, zdroj: TZ Triumph 25.1.2019

fotka

Legendární cruiser s obrovským podélným tříválcovým motorem 2,3 litru (ano, objem jednoho válce je 766 ccm) sice na pár let zmizel z výroby Triumphu, ale na příští sezónu už se připravuje jeho návrat v nové verzi. Továrna nyní zveřejnila alespoň podobu vyšperkované verze Triumph Factory Custom.

První snímky konceptu v luxusní verzi TFC odpovídají i neoficiálním fotkám testovacích prototypů. Rocket dostane nový odlehčený rám a jednostranně zavěšené zadní kolo. O modernizovaném tříválci 2,3 litru nejsou zatím žádné informace.

Jisté je, že od prvné verze z roku 2004 se bude lišit elektronikou a řešením katalyzátoru. Elektronika také umožní použít další asistenty jako kontrolu trakce, která zde bude víc než na místě, když přihlédneme k obrovskému krouťáku 209 Nm minulé verze.

Finální specifikaci a všechny informace se dozvíme 1. máje 2019, ovšem v této speciální verzi TFC bude vyrobeno pouze 750 kusů. Bude zajímavé sledovat, jak se konstruktérům podařilo snížit hmotnost, která přeci jen při našem testu Triumphu Rocket III Touring byla hodně znát. Další otázkou ovšem bude i to, jak se podaří Triumphu a vlastně celému Spojeném království vypořádat s brexitem a za jakých podmínek a jakou cenu zatíženou případnými cly se podaří nové modely exportovat na český trh.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.