Golfový elektrobajk FinnCycle razí cestu

Filip Tichý, zdroj: TZ Finn 28.1.2019

fotka

Elektrické automobily za svoji současnou atraktivitu i technologie do velké míře vděčí golfovým vozíkům – právě na golfovém hřišti se hodí tichý provoz a jednoduché ovládání. Zatímco vývoj elektrických automobilů se pořádně rozjel až poslední desetiletí, golfové vozíky už zkoumají praktické využití elektropohonu už víc než 30 let! A vypadá to, že by mohly být průkopníky i u elektrických motocyklů.

Americká společnost Finncycle na jaře zahájí výrobu elektrické caddy-motorky s místem pro golfový vak. Maximální rychlost bude odpovídat klasickým golfovým autíčkům, tedy jen něco málo přes 20 km/h. Zajímavé je, že i pro tak nízké rychlosti má caddy-moto odpružené přední i zadní kolo s přepákovanou jednotkou. A dojezd? Slušná, přes 36 jamek ;*-)

Pro takto jednoduché použití stačí umístění elektromotoru v náboji zadního kola. Baterie v nejnižším místě rámu zase přispívá k nízkému těžišti a tím i dobré ovladatelnosti. Celý tento projekt má jednu velkou výhodu – pokud se podaří nalákat dostatek zájemců o netradiční a ne úplně levný stroj, mohl by se časem jeho vývoj uplatnit i v dalších sférách dopravy. A kde jinde najít dostatečně movité zájemce o takovou hračku, než na amerických golfových hřištích ;-)

Video

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.