Nová přilba Shoei s interním HUD displejem již za dva roky

Filip Tichý, zdroj: Shoei 14.2.2019

fotka

Různých start-up projektů a malých firem, které se pokoušely uspět s nabídkou průhledného displeje v přilbě, se za posledních pár let vyrojila celá řada. Teď ale vstupuje do hry první velký hráč, japonský výrobce přileb Shoei, který v roce 2020 představí „chytrou“ přilbu IT-HT.

S narůstajícím počtem elektronických funkcí motocyklů a chytrých telefonů spolu s rostoucím využitím GPS se blíží čas, kdy se displeje nastěhují i do motocyklových přileb. Vždyť piloti stíhaček už promítání údajů na vnitřní sklo používají dlouhou dobu. Shoei proto před pár týdny na veletrhu CES představila nenápadný koncept, jak si představuje technologii HUD u motorek.

Shoei využije technologii od firmy NS West, která vychází z displejů pro automobily. Na displejích se bude zobrazovat jen minimum informací, pro začátek půjde pouze o ukazatele navigace a upozornění na počasí, nebude uváděna rychlost, protože jde o proměnlivou hodnotu, která by mohla odvádět pozornost.

Displej bude automaticky sledovat okolní světlo a upravovat intenzitu zobrazení. Přilba bude spárována s telefonem pomocí Bluetooth a bude vybavená i klasickým interkomem s možností telefonování a řízení hudby do sluchátek.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.