Nový model Zero SR/F, 110 koní elektrického výkonu

Filip Tichý, zdroj: TZ Zero Motorcycles 11.3.2019

fotka

Americká značka Zero musela pořádně urychlit vývoj, aby zareagovala na podzimní novinku, produkční verzi elektrického cruiseru Harley-Davidson Livewire, který jde na konci léta do výroby. Výsledkem je pohledný naháč s příhradovým rámem Zero SR/F.

Příhradový rám těsně obepíná aktivně chlazenou baterii a elektromotor na ose zadní kyvky posílá výkon na zadní kolo pomocí ozubeného řemenu. Jinak má motocykl klasické poměry a křivky a elektropohon zdařile maskuje, byť pod nádrží je jen hlavní centrum elektroniky.

Výkonové parametry nového elektromotoru Z-Force 75-10 jsou 110 koní a točivý moment 190 Nm. To jsou opravdu pořádná čísla, a s baterií o nominální kapacitě 12,6 kWh by mělo Zero SR/F umožnit dojezd 175 km kombinovaného provozu. Ani s hmotností to není špatné, 226 kg je jen o pár kilo vyšší číslo než u obdobného benzínového stroje.

Zajímavé jsou i možnosti nabíjení, nejnovější Zero si je možné objednat s nabíječkami o kapacitě 3kW, 6kW, 9kW a 12kW podle dostupnosti elektrické sítě. Zero stejně jako H-D přešlo na silnější standard a má vestavěnou nabíječku Level 2, která motocykl nabije za 90 minut. (12kW nabíjení).

Zero SR/F je sice top model značky, ale používá pouze komponenty vyšší střední třídy - brzdy J.Juan v kombinaci s náklonovým systémem ABS Bosch a plně nastavitelným odpružením Showa. Důvodem je snaha nabídnout dosažitelnou cenu, v Americe se bude prodávat za ceny blížící se půl milionu korun, v Evropě to bude vlivem daní a cla o dost vyšší částka.

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.