Prezident Trump znárodnil Harley-Davidson (apríl)

1. apríl 31.3.2019

fotka

Donald Trump dnes, 1. dubna 2019, znárodnil svým vlastnoručně napsaným a předaným dekretem legendární společnost Harley-Davidson. Václav Klaus Jr. bez váhání objednal 16 kusů pro Hradní stráž na rok 2023.

Americký multimilionář, úspěšný obchodník, občasný herec a úřadující americký prezident Donald Trump šokoval svojí dnešní akcí v sídle Harley-Davidson M.C. doslova celý, nejen motocyklový svět. Po dvou letech twitterového handrkování s top managementem ikonické americké značky o správnosti směru jejího vývoje mu došla trpělivost. V 10 hodin místního času dorazil v čele formace příslušníků národní gardy do sídla vedení v Milwaukee, Wisconsin, USA a překvapenému předsedovi představenstva Mattu Lewatichovi, který se právě vrátil z pracovních jednání v Praze, předal vlastnoručně podepsaný dekret o znárodnění společnosti.

V zájmu zachování pravých hodnot továrny pro všechen americký lid se Trump sám prohlásil generálním ředitelem s okamžitým nástupem do funkce. Při následující tiskové konferenci s nazvané „To už není Harley - Make Harley Great Again!” zastavil s okamžitou platností vývoj “všech těch elektrických nesmyslů” (pozn.: v originálním znění all that electropowered bullshit) a nařídil obnovit výrobu vybraných modelů z let 1945, 1968 a 2003. Při dotazech novinářů na emisní a hlukové předpisy reagoval slovy “Loud pipes save lives, eurobuzny ať si trhnou! Stejně ledovce tají kvůli jejich socialisticko-liberálnímu teplometství, naše tradiční poctivé americké dvouválce si nedám vzít!”

Podle prezidentského dekretu zároveň nesmí být pro armádu, policii, hasiče ani jakoukoliv ozbrojenou složku státu zakoupen z veřejných prostředků motocykl jiné značky a každý nákup pro osobní spotřebu bude znamenat snížení daňového základu ve výši 4.000 USD. Z české politické scény zareagoval na tuto skutečnost prozatím pouze Václav Klaus mladší, který odeslal do Milwaukee nezávaznou objednávku na 16 motocyklů pro hradní stráž, s termínem dodání na březen 2023. To, že se v objednávce hovoří o značce Harley-Donaldson, napovídá, že náš nejpravděpodobnější budoucí prezident má k tomu současnému americkému opravdu blízko a možná dokonce ví více než Donald sám.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.