Bohemia Custom Bike 2019 umění v jedné stopě

Filip Tichý, foto: Jan Altner 14.4.2019

fotka

Patnáctý ročník předvedl přes 120 speciálních staveb i několik expozic značek, které staví speciální stroje už v sériovém provedení, jako je americký Indian, indický Royal Enfield nebo čínské stopětadvacítky AJS.

Kde končí konstrukční dovednost a kde začíná umění? Co je dopravní prostředek, a kdy se jeho role mění na umělecký artefakt? Takové otázky napadnou každého návštěvníka výstavy přestaveb. Letošní soutěžní výstava přestaveb motocyklů Bohemian Custom Bike 2019 se koná společně s pražskou automobilovou výstavou.

Během výstavy proběhne i soutěž o nejlepší přestavby, vyhlášená v několika kategoriích. Výsledné pořadí přitom rozhodnou sami soutěžící ve spolupráci s odbornou porotou. Soutěží se například v kategorii Tuzemák, vyhrazené pro stroje s motory české výroby (Jawa, ČZ, Walter, Ogar, Eso, Laurin & Klement...) a postavené v Čechách. Další kategorie Chopper & Cruiser už není konstrukčně omezená, stroje ale musí mít platnou značku a OTP.

Nejdivočejší stavby, stroje bez značky a bez šance se legálně projet v provozu, pak spadají do kategorii Freestyle. Pro sportovní speciály je tu kategorie Pro Street, pro retro kategorii pak Café Racer a dílčí kategorie Scrambler. Speciální místo pak zaujímá kategorie vyhrazená nejznámější značce mezi cruisery, název Modified Harley-Davidson mluví za vše.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.