NeuWai slibuje elektrické motocykly levně

Filip Tichý, zdroj: NeuWai 17.4.2019

fotka

Elektrický pohon má řadu předností a řadu nedostatků. Tím největším je v dnešní době hlavně pořizovací cena, která nemá šanci vyrovnat nižší provozní náklady. Zatímco většina značek se snaží navrhovat co nejlepší parametry, korejský koncern Songuo Motors slibuje u nové značky NeuWai naopak co nejnižší cenu, která by se měla blížit strojům se spalovacími motory.

Recept je jednoduchý, co nejjednodušší konstrukce, levný vývoj a kompletní výroba ve vlastní továrně této firmy v Číně, včetně všech dílů i komponent. Na nedávné výstavě Seoul Motor Show firma ukázala hned dvanáct nových konceptů, čtyři z toho jsou pak jednostopé. Dva motocykly a dva skútry by měly jít do výroby již za rok a půl a chlubí se proto hodně futuristickým designem.

Motocykly MF104 a MT104 jsou hodně zajímavé, byť jde jen o koncepty a výrobní podoba by asi byla hodně odlišná. První MF je jednomístný sportovní naháč s elektromotorem 40 kW a celkovou hmotností 250 kg. Předpokládaný dojezd o udávané hodnotě 150 kilometů je slušná hodnota, pokud by cena opravdu odpovídala klasické motorce. Ještě zajímavější je slibované zrychení z 0 na 50 za 2,5 sekund a maximální rychlost atakující 200 km/h.

NeuWai MT104 je naopak klasický cruiser s integrovanými kufry. Vážit by měl 300 kg a s motorem 35 kW a dojezdem 140 km to bude mít na trhu dost složité, od cesťáku s kufry by asi zákazník čekal delší projížďku.

Dva skútry zastupuje CN104 s jednomístným sedlem a výkonem 6,6 kW s maximálkou 50 km/h, který ve městě má zvládnout dojezd pouhých 45 km. Naproti tomu CL104 je dvoumístný a s motorem 11m,3 kW by měl dojet 80 km, to už je na dojíždění do práce přijatelná hodnota.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.