Erik Buell odhaluje elektrický Fuell Flow-1S

Filip Tichý, zdroj: Fluid 29.4.2019

fotka

Tenhle chlapík je jedním z nejznámějších pojmů v motocyklovém světě. Je to totiž nezmar, který už zažil desítky neúspěchů, ale přesto bojuje dál a připravuje další a další projekty. Tím posledním je elektrický bicykl a motocykl.

O výrobu se postará nově založená značka Fluid Motorcycles, ve které Erik působí jako designér spolu s francouzskými partnery, mimo jiné Frederick Vasseurem, konstruktérem formulí F1. Značka jižzahájila předprodejní rezervace bicyklu Fluid s karbonovým rámem a přenosem síly z elektromotoru na zadní kolo pomocí ozubeného řemenu, nás ale bude víc zajímat připravovaný elektrický motocykl.

Ten nese charakteristické rysy designu Erika Buella s masivní motorovou částí. Ta ovšem skrývá dole baterie a nahoře na místě klasické palivové nádrže má zavazadlovou schránku na uložení přilby. Kapotovaná část je rozdělená alespoň barevně, aby evokovala klasickou nahatou motorku. Vepředu jsou dvě LED reflektorová světla a zajímavá průhledná polokapotáž.

Motocykl Fuell Flow 1S podle propagačního videa slibuje mohutná zátah superbiku, pod kapotami ale pravděpodobně bude skrývat čínskou pohonnou jednotku. Tomu nasvědčuje umístění elektromotoru přímo v zadním kole a také udávané omezení maximální rychlosti na 90 km/h. Díky tomu by měl být dojezd až 240 km. Slibované zahájení výroby je až na rok 2021.

Promo videoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.