Ducati Day 2011 v Mostě

FilipT 27.5.2011

fotka

Na sluncem vyhřátém mosteckém autodromu ve středu převládala červená barva v odstínu Ducati. Letos již desáté setkání pravověrných ducatistů na okruhovém dni Ducati patřilo k těm nejlepším akcím, které na milovníka italských mašin každý rok čekají.

Zákazníkům prestižní značky je třeba nabídnout něco navíc, než jen prodej nového motocyklu, a Ducati má tuhle strategii dokonale zmáknutou. Kromě Ducati Tour tato značka již desátým rokem pořádá i okruhové svezení vyhrazené pro své zzákazníky obohacené o celou řadu doprovodných akcí. Proto jsem v poledne našlápl Multistradu, kterou má naše redakce právě zapůjčenou k testu, a i bez rezervace vyrazil do Mostu - však ono se volné místo v rozpisu rozjížděk vždycky najde.

Ovšem časem první jízdy na okruhu se asi nebudu moci nikde chlubit - odhaduji to zhruba na 12 minut. O polední pauze totiž zastoupení Ducati domluvilo možnost projet si celý okruh na inline bruslích. Místo očekávaného davu zájemců jsme sice vyrazili jen tři, ale i tak to bylo zajímavé svezení, při kterém člověk mohl posoudit kvalitu asfaltu či úrovně stoupání a klesání v jednotlivých částech okruhu „na vlastní nohy“.

Během polední pauzy v boxové uličce řádil stuntrider Míra Lisý na Ducati Monster i na šlapačce. Předvedl svůj klasický výborný program kombinující silové prvky na Monsteru i skoky na špalačce a na závěr vystřihl svého populárního Joudu, kdy si narazí přilbu obráceně a krásně zahraje totálního neumětela.

Po pauze se pokračovalo v okruhových jízdách a přes 250 jezdců dokázalo celý okruh krásně rozezvučet duněním dvouválců. Za ideálních podmínek se jezdilo a naštěstí ani příliš vážně nepadalo, pouze jeden ostrostřelec se svezl na kontrolu k doktorovi.

Na parkovišti zatím probíhal kurz bezpečného ježdění Míry Lisého, který zde dával pořádně do těla majitelům nových Ducatek. Deset jezdců si mohlo vyzkoušet Monstera s rámem, nacvičit úhybné manévry, brzdění, posaz na mašině při broušení kolenem v náklonu, zkrátka to samé, co jsem absolvoval i já před pár týdny v kurzu pro novináře.

Níže přinášíme malou fotogalerii, ze které si můžete osvěžit atmosféru akce. Další fotky z trati najdete na webu www.ducati-czech.cz.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.