Nový Triumph Trophy!

Filip Tichý 17.11.2010

fotka

První „špiónské“ snímky dlouho očekávaného modelu, který bude znamenat návrat anglické značky do světa velkých cesťáků. Fotografům se při zkouškách v provozu ve Španělsku podařilo zachytit velký cesťák s kardanem a pohled na jezdce v kombinéze Triumph prozradil vše ostatní. Zdroje z továrny pak prý prozradily, že tato novinka bude mít zcela nový motor nad 1200 ccm, nikoli pouze stávající 1050 ST s navýšeným objemem. O vyšším objemu svědčí také mohutný výfuk. Tato pohonná jednotka by pak měla poháněn i připravovanou verzi velkého Tigera, jež bude BMW GS.

Prototyp vypadá jako téměř úplně hotový, jen světlomety ještě nejsou dokončené. Nastavitelné stupačky a řídítka naznačují, že se ještě pracuje na optimální jízdní pozici. Při pohledu zespodu je vidět přepákování zadní kyvky s odpružením vyvedeným dolů, což vede k značné úspoře místa. Brzdové hadičky zase naznačují použití propojených brzd se systémem ABS.

A ještě jeden detail - podívejte se na detail motoru u pravé nohy jezdce - nepřipadá vám ten motor nějak široký? Skoro to vypadá, že bychom se mohli dočkat dalšího čtyřválce, protože i v minulosti se starý Trophy vyráběl v tříválcové verzi 900 a čtyřválcové verzi 1200. Ovšem spekulace o využití této jednotky i v novém Tigeru spíše hovoří pro tříválec. Co se vzhledu týče, nezbývá než si při pohledu na tyto fotky a při vzpomínce na nedávno odhaleného Tigera trochu postesknout - není toho kopírování designu BMW už nějak moc?Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.