Onboard kamera v rekordní rychlosti 634 km/h

FilipT 21.2.2015

fotka

Strhující video z kokpitu speciálního motocyklu Ack Attack, ve kterém Rocky Robinson v ustavil nový světový rekord a dosáhl maximální rychlosti 634 km/h.

Na 18kilometrové trati v solné poušti Bonneville Salt Flats v americkém Utahu se tým Ack Attack celý týden pokoušel o překonání svého předešlého rekordu z roku 2008. A nebyl to jednoduchý úkol. První tři dny museli technici řešit především problémy se zadní pneumatikou, která se ve vysoké rychlosti na jedné straně odstředivou silou deformovala jinak než na druhé straně. Speciální stroj poháněný dvěma motory ze Suzuki Hayabusa doplněnými turbem se tím nakláněl na jednu stranu a těžko se držel ve vyznačené trati.

Problém se podařilo vyřešit jednoduše - jeden člen týmu nasedl do letadla a přivezl kolo z minulého rychlostního prototypu 2008, se kterým tým překonal rychlost 581 km/h. Hned pak ale začaly problémy s dvojitou převodovkou, která odmítala zařadit pátý a šestý převodový stupeň. Poslední den pak nezbylo než kompletně překopat primární převody a předělat stroj na čtyřrychlostní.

Když do toho připočítáte výměny motorů opotřebovaných vysokou zátěží pod turbodmychadly i další potíže třeba s brzdicími padáky, bylo to na denní i noční práci, ale nakonec se vše podařilo. Ve finálním pokusu se Rocky Robinson dokázal i s převodovkou omezenou na čtyři rychlosti dostat do červeného pásma otáčkoměru přesně do posledního měřeného úseku a překonat svůj tři roky starý rekord.

Onboard video + záběry z tratiVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.