Koncept Husqvarna Mille 3

Filip Tichý 23.11.2010

fotka

Je až s podivem, kam to původní výrobce mušket pro švédskou armádu z předminulého století dotáhl za několik posledních let pod křídly mateřské společnosti BMW. Hovoříme samozřejmě o motocyklové divizi Husqvarna, která se až dosud úzce specializovala na sportovní enduro a supermoto modely.

Tohle tradiční zaškatulkování ale značka v Miláně pořádně nabourala, když představila koncept Husqvarna Mille 3 s hodně odvážně řešeným tříválcem do V. Jeden svislý a dva ležaté dvouválce by mohly být hodně zajímavým agregátem slučujícím výhody véčkového i řadového uspořádání s hodně nízkým těžištěm. Celkový oznámený zdvihový objem 933 ccm je poskládán z tří jednoválcových bloků s jednou klikovou hřídelí. Toto žešení také umožňuje využít motor jako součást rámu, jehož zbytek tvoří horní středový trubkový díl.

Přestože Husqvarna o výrobě tohoto stroje zatím neuvažuje a koncept podle jejích slov slouží hlavně k předvedení svých designérských schopností, představení podobných konceptů bývá jen málokdy samoúčelné. Je dost dobře možné, že jsme právě byli u zrodu nové kategorie... ale jak ji nazvat? Motokrosová řídítka a návaznost na „huska design“ směřují k názvu motard-cruiser, sportovní stupačky zase naznačují směr ke třídě custom-dragsterů? Tento unikát každopádně na výstavě přitáhl hodně pozornosti a mohl být lakmusovým papírkem, na základě kterého se výrobci třeba pustí i tímto dosud neprozkoumaným směrem.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.