Revit Deffender - výbava pro náročné

Matěj Oliva 7.10.2011

fotka

Pokud na motorce trávíte opravdu hodně času a kilometrů, nebo jich naopak mnoho nestihnete a chcete si je vždy dokonale užít, je dobré mít kvalitní výbavu. My jsme během letošní sezóny důkladně otestovali oblečení, která se do prodejní sítě dostalo letos jako naprostá novinka holandského Revitu.

Značku Revit není třeba dlouze představovat. Na český trh ji dodává společnost Meteorsport, které zde vybudovala hustou dealerskou síť a dostatečné zázemí, takže se Revit z nejprve trochu exotické značky dostal do povědomí našich motorkářů. Nejvýraznější tváří Revitu je bezesporu Randy de Puniet – dlouholetý účastník šampionátu MotoGP.

Nová řada oblečení je zaměřena především na cestovní stroje. Jedná se o textilní oblečení vyrobené z hi-tech materiálů. Pro test jsme vybrali sadu bundy a kalhot. Designově se jedná jednoznačně o velice povedené kousky, střih je moderní, stejně jako barevná kombinace. Ta je spíše nenápadná a univerzální a hodí se k cestovnímu stylu.

První, co mě zaujalo po převzetí, je hmotnost oblečení. Bunda i kalhoty jsou i se všemi vložkami opravdu hodně lehké při zachování dobré bezpečnosti, tady odvedli návrháři dobrou práci. Jak jsem předestřel, oblečení se skládá z několika vrstev. Ta vnější je z pevného textilu, který je odolný proti mechanickému poškození a do jisté míry voděodolný. Pod tuto vrstvu je vepnuta vložka z materiálu gore-tex, tedy membrány, která zastaví 100 % vody z vnějšku a zároveň je prodyšná z vnitřní strany. No a pod nepromokavou vrstvou je klasická zimní vložka chránící jezdce před chladem. Ta má na vnitřní straně luxusní příjemný povrch, což se už bohužel nedá říci o nepromokavé membráně, která na kůži není tolik příjemná, není to ale nic hrozného. Oblečení samozřejmě obsahuje pevné CE protektory a je opatřeno nepromokavými a pevnými zipy. Zajímavé je také řešení zapínání okolo krku, které má nastavitelný obvod.

Obě vložky jsou vyjímatelné a připevněné v bundě jednoduchým a praktickým systémem. Vyjmutí nebo vepnutí vložky je otázkou chvíle. V oblečení jí drží zipy a jednoduchá očka. Trochu komplikace je to jen v případě že jedete ve slunném počasí a překvapí vás bouřka, pak je každá vteřina drahá a vložení Gore-texové vložky chvilku trvá. Zajímavá je také situace, kdy vyjíždíte za chladného počasí a deště a odpoledne je vedro a jasno. Vložky vyndáte, ale kam s nimi? Ovšem vzhledem k tomu, že je oblečení určené hlavně pro cestovatele, neměl by to být až tak velký problém.

Oblečení jsme pro vás testovali celý rok na všech typech motorek. Při nákupu před vámi stojí nelehké rozhodnutí - výběr velikosti je třeba udělat velice pečlivě, protože po vyjmutí vložek je oblečení zhruba o půl velikosti větší. Vše se ale dá dohnat stahovacími pásky, které jsou prakticky na každém místě, které může dělat problémy. I přes tvrdé a pevné chrániče je oblečení velice pohodlné a umožňuje bezproblémový volný pohyb bez omezení. To je dobré nejen pro pohyb na motorce, ale i například při prohlídce hradu, nebo cestě do restaurace.

V Revitu mě zastihla nejedna přeháňka i celodenní déšť. V žádném případě se voda přes Gore-tex nedostala. Vrchní vrstva bundy po několika minutách promokne, ale jakmile začne být sucho, stačí pár minut jízdy a proudící vzduch svrchní vrstvu za chvíli usuší. Když pak přijde vedro, stačí otevřít několik větracích otvorů a i při stání v koloně vám horko nebude.

Pokud tedy hledáte oblečení, které vám za každého počasí poskytne maximum komfortu, nechcete řešit nepromoky a chcete mít zaručené maximální bezpečí, sáhněte po sadě Revit Deffender. Cena odpovídá kvalitě a určení oblečení a vzhledem k nabídce rozhodně není přehnaná. Za rok používání, není na oblečení znát žádná známka opotřebení, nikde není vidět nit, která by z oblečení lezla a Gore-texová vložka stále funguje na výbornou. Uvidíme tedy jak se Revit osvědčí v dalších letech.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.