Mějte to pevně v rukou – řídítka Easton

Matěj Oliva 13.10.2011

fotka

Pokud jezdíte enduro, nebo motokros, určitě se čas od času odporoučíte k zemi. Když se nic nestane vám, řešíte, jak dopadl váš stroj. Nejvíce na ráně jsou řídítka, která pády hodně trpí a jejich ohnutí, nebo zlomení může znamenat minimálně konec závodu. Do rukou se nám dostala novinka v nabídce firmy Motopoint – řídítka Easton.

Značka Easton pochází ze Spojených Států, kde má osmnáctiletou tradici. První hliníková řídítka Easton udělala díru do motokrosového světa. Inženýři ale neusnuli na vavřínech a při vyhodnocování dat ze závodů v superkrosu, motokrosu, nebo FMX vyvinuli systém EXP. Ten je unikátní svými vlastnostmi, kdy jsou řídítka při nízké váze a absenci hrazdy extrémně pevná a odolná.

Řidítka dostanete v luxusním balení, barva je k dispozici pouze černá, jednak se hodí ke každé motorce a také vyjadřuje jedinečnost řidítek EXP. Tak vypadá i celé balení, kde kromě samotných řídítek najdete i pěnový chránič, který je perfektně zpracovaný a opravdu dobře drží na svém místě. Řidítka jsme montovali na skororedakční KTM EXC 250, která má navíc představce pro zvýšení řídítek. Montáž trvala necelých deset minut, vše na řídítka padlo perfektně včetně krytů rukou Cycra.

Enduro hned po montáži absolvovalo několik tréninků i závodů, ve kterých dostaly co proto četnými pády, i kolizemi. Mě osobně vyhovuje vysoký profil řídítek, kdy dobře padnou do ruky především při jízdě ve stupačkách. Jejich pevnost je v podstatě dokonalá, během použití nedošlo k žádnému ohybu a samozřejmě ani zlomení. Při přeměření zůstávají řídítka i po třech měsících ježděnístále rovná, jako po namontování. Dále tedy zůstávají na naší KTM a troufám si je doporučit. Více informací najdete na portálu dovozce Motopoint.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.