2012 Honda Crosstourer - VFR jde do terénu

FilipT 24.10.2011

fotka

Honda právě oficiálně potvrdila, že v Miláně představí produkční verzi modelu Crosstourer. Příští sezónu tak na prodejny dorazí zajímavý „sportovní adventure cesťák“ s rámem, motorem i volitelnou automatickou spojkou z modelu Honda VFR1200F.

Honda Crosstourer se na loňské výstavě EICMA představila jako koncept, ovšem v natolik hotovém vývojovém stadiu, že letos představená finální verze bude pravděpodobně alespoň po stránce designu téměř shodná. Oproti Hondě VFR1200F nabídne tato novinka pořádné zdvihy kol, vzpřímenou jízdní pozici řidiče i spolujezdce plus siluetu cestovního maxiendura. I zde bude v nabídce i verze s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Honda tak pokračuje v budování nové kategorie crossover a po úspěšném debutu modelu Honda Crossrunner (viz náš redakční test) opět chytře využije stávajícího modelu k rozšíření své nabídky o modifikovaný stroj s úplně novým charakterem.

Osobně bych si dovolil tipnout, že finální verze Hondy Crosstourer nakonec možná nebude jezdit na drátěných ráfcích jako u představeného konceptu, ale dostane litá kola? Podle dosavadních zpráv od Hondy se přeci jen počítá hlavně se silničním provozem a cestovním nasazením. Ale raději si počkáme až do Milána, nebo ještě lépe až na jaro, kdy budeme moci Crosstourer vyzkoušet v provozu. Přestože kombinace siluety endura s velkým (a těžkým) véčkovým čtyřválcem osazeným kardanem na první pohled nepůsobí úplně logicky a bude muset bourat spoustu předsudků, s hodnocením bych opravdu počkal až na první svezení. Z první vlaštovky, výše zmíněného Crossrunneru s podobným osmistovkovým motorem, se totiž vyklubala perfektní a zábavná motorka, která se plně může měřit se svým konstrukčním vzorem - legendární VFR800. A mám takové tušení, že i v případě Crosstoureru konstruktéři dobře vědí, do čeho jdou!

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.