Honda Crosstourer - první jízdní dojmy

Pavel Suchý, Supermoto, foto Honda 20.2.2012

fotka

Je to sotva půl hodiny, co jsem vytáhnul klíček ze zapalování Hondy Crosstourer, s níž jsem měl tu čest strávit jeden den na španělských sluncem zalitých silnicích. Její vidlicový čtyřválec ještě ani neměl čas vystydnout a my se už můžeme podělit o první dojmy z celkem důkladného testu.

Velmi očekávaný přírůstek segmentu velkých cestovních endur, který má Hondě nahradit model Varadero, má všechny dobré předpoklady stát se, ikonickému BMW navzdory, premiantem třídy. A to i přesto, že mu už předem byla vytýkána vyšší hmotnost a leckdo měl chuť ohrnout nos nad vidlicovým čtyřválcem z VFR1200F.

Ještě jsem ani neumyl přilbu a už musím napsat, že se Crosstourer mimořádně povedl. Mimořádně proto, že Varadero nikdy nemohlo úspěšně soupeřit s etalonem segmentu a také proto, že v lecčem Crosstourer BMW GS překonává. A věřte mi, není to jen v papírovém výkonu…

Dobře působí design včetně sázky na drátová kola, vyvážení podvozku i schopnosti jeho regulace, reakce kloubového hřídele, nové DCT i motoru samotného, který se v určitém rozsahu projevuje velmi podobně jako boxer BMW, ale v dalších jej směle překonává. Vyzdvihnout zaslouží jak nová převodovka DCT, tak i perfektní vypínatelná kontrola trakce a nakonec i ABSA, ač to vypínatelné bohužel není.

Dobré hodnocení připisuji aerodynamice a pohodlí, příslušenství patří k lepšímu průměru. Na silnici je Crosstourer excelentní a v lehčím terénu se překvapivě vůbec neztratí a dovolí i nějaké vylomeniny, samozřejmě v závislosti na podkladu a obutí.

Podrobný test najdete v příštím vydání časopisu Supermoto 4/2012, které bude k pořízení už na výstavě Motosalon v Brně včetně možnosti akčního předplatného s velmi zajímavým bonusem pro ty, kteří chtějí o motorkách vědět víc.

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

   reklama
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.