Biiista, elektrická bestie

FilipT 17.5.2012

fotka

Rakouský elektrobajk od společnosti Hammerschmid Maschinenbaurozhodně umí vybočit z řady a zaujmout designem. Taky vás to vrátilo do dětství a připomenulo vám to brouka Pytlíka?

Divoký design připomíná spíš nějakého brouka či živočicha s velkými tykadly. Řídítka jsou uložená v samostatných ložiscích a mizí v karoserii bez jakéhokoli náznaku přepákování do řízení. Neotáčíte tedy celými řídítky, pouze natáčíte jejich rukojeti. To by mě zajímalo, jak moc bude takové svezení intuitivní?

Design doplňuje neméně divoká technika. Na jednoduchý hliníkový rám nesoucí baterii je upevněno jednostranné zavěšení předního kola s obdobnou konstrukcí, jakou přinesla Bimota Tesi. Také zadní kolo je na jednostranné kyvce a v náboji má elektromotor o výkonu 14 koní.

Maximální rychlost i dojezd se blíží hranici 100 kilometrů, dobití baterie pak trvá pouhé dvě hodiny. Ještě lákavější je hmotnost, tento elektrobajk váží pouhých 140 kg včetně baterií. Žádné další informace zatím konstruktér neuvoolnil, ale podle fotek existuje hned několik prototypů a dá se očekávat, že nebude daleko od zavedení do výroby.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.