Ohlédnutí za Adventure Days

Karlie Foto: Touratech CZ 28.5.2012

fotka

Víkendová akce Adventure Days, známá také pod jménem Touratech Travel Event, proběhla minulý víkend prvně v prostorách klubu White Blue. A že se zdařila, o tom není pochyb!

Jílové u Prahy zažívalo nemalý nával motorek. Převážně endura z různých částí České republiky, ale také našich zahraničních sousedů, se začala sjíždět již během pátečního odpoledne. Po registraci návštěvníky čekalo příjemné prostředí motorkářského klubu, výtečné jídlo a živá hudba. Na sobotní program se však bylo třeba řádně vyspat!

Již v brzkých ranních hodinách byl na pořadu dne offroad závod. Jeho účastníci se mohli těšit na velice pěknou, ovšem poměrně dlouhou stopadesátikilometrovou trať. Jednalo se především o polní cesty, ale nechyběly ani výjezdy, sjezdy a brod. Jeden z jezdců si dokonce vytvořil samostatnou plaveckou disciplínu, v které zvítězil na plné čáře.

Po odstartování offroadu přišla na řadu touringová, tj. cestovní část. Projíždku o třistapadesáti kilometrech vzhledem k možnosti pozdějšího startu nezajel úplně každý, ale trať byla naplánována tak, aby se z ní kdokoliv mohl v kteroukoliv dobu vrátit zpět na "základnu". Pro ty, kteří se rozhodli nezúčastnit ani jedné z vyjížděk, byly připraveny demo jízdy některých motocyklů značek KTM, BMW a YAMAHA a menší odpolední výjezd po okolí.

Večer všechny účastníky čekal bohatý program. Po vyhlášení vítězů a předávání cen za přítomnosti Czech Dakar Teamu, se konala beseda s účastníky Dakaru Ivo Kaštanem a Janem Veselým. Výtečně pobavila odvážná soutěž s Interphonem a jízdou naslepo jen podle navigace do intercomu, které se aktivně zúčastnil i herec Pavel Liška - čerstvý majitel BMW F650GS. A to zdaleka nebylo vše! Následovalo večerní promítání s cestovatelem Igorem Brezovarem, prezentace Intercontinental Rally, slosování vstupenek a večerní diskotéka. Víkend byl završen nedělními workshopy na téma GPS a VIDEO: Jak lépe natáčet na cestách. Zkrátka kdo byl, ví, že neprohloupil, kdo nebyl, rozhodně by měl svou účast zvážit na příští rok.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.