Přístupy k bezpečnosti motorkářů?

FilipT 21.9.2012

fotka

Podívejte se sami, jak se mohou lišit přístupy k zvýšení bezpečnosti motorkářů. Pomlouvačná kampaň Besipky: Agresivní motorkář versus americký přístup na vzdělávání řidičů automobilů a větší ohleduplnost k motorkářům.

Besipky: Agresivní motorkář

Když si pustíte video Besipky: Agresivní motorkář (viz odkaz na archiv ČT1), možná rovnou zauvažujete nad politickou objednávkou či nad tím, zda autor nemá nějaký psychický problém s motorkáři. Už první věta „Motorkáři se dostávají riskantní jízdou do řady nebezpečných situací.“ je krásná paušalizace předsudků proti motorkářům, a video pak ještě dále graduje a hovoří o motorkářích na hraně zákona...

A přitom poslední věta videa "Počet tragických motorkářů stále přibývá. A z poloviny si nehodu zavinili sami." je opravdu závažný podnět k zamyšlení. Ona totiž zároveň říká, že polovinu (ve skutečnosti je to ještě o pár procent více) tragických nehod motorkářů zavinil někdo jiný! Nemělo by mnohem větší smysl místo ostrakizace a strašen motorkářů zkusit také osvětu té druhé strany - řidičů ostatních vozidel, kteří způsobí nadpoloviční většinu tragických nehod motorkářů?

Kampaň Colorado Department of Transportation

Posuďte sami, která kampaň může lépe vylepšit situaci - video Besipky na ČT1, nebo americký přístup - billboardy u silnic, které poukazují na zranitelnost motorkářů a na hlavní nešvary vedoucí k jejich tragickým nehodám způsobeným řidiči aut.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.