Intermot Kolín – Honda CRF 450 Rally

Matěj Oliva 2.10.2012

fotka

Honda svůj návrat mezi elitu továrních teamů na Rally Dakar avizovala na jaře, v Kolíně jsme ale měli možnost poprvé vidět novou techniku, která by se měla snažit narušit hegemonii jedenácti vítězství KTM v řadě!

Historie Hondy v Dakaru je také poměrně zajímavá a úspěšná, všechny tituly jsou už ale hodně zaprášené a patří ještě stroji Africa Twin. Start v závodu ale nemá jen sportovní účel, ale má zároveň testovat nové technologie pro sériovou produkci. Honda má za cíl snižování spotřeby a zvyšování spolehlivosti svých strojů, no a kde jinde otestovat, než na Dakaru.

Model CRF 450 Rally je postaven na produkčním základě CRF 450 X, využívá tedy hliníkový rám. Speciál je ale osazen vstřikováním PGM-FI. Ten má védst především k nižší spotřebě. Honda chce získat vítězství se strojem postaveným na běžném produkčním základu, na rozdíl například od KTM, která má v nabídce speciál pro Dakar, který má jinou koncepci, než modely EXC.

Designově je CRF kombinací produkčního modelu se zajímavými tvary. Zajímavé je přední plexisklo, které bude dobré pro čtení terénu těsně před předním kolem, zároveň ale bude hodně náchylné k destrukci letícím kamenem, nebo pádem. Nádrže má Honda rozmístěné klasicky, tedy dvě vzadu, jedna na tradičním místě okolo motoru.

Jezdci

V čele teamu pěti závodníků, kteří pojedou v továrním teamu bude pětinásobný vítěz Baja 1000 Johnny Campbell (USA), Sekundovat jim budou Helder Rodrigues (Por.), Felipe Zanol (Bra.), Sam Sunderland (GB) a Javier Pizzolito (Arg.). Největším favoritem by měl být Rodriguez, který má na svém kontě už i etapové vítězství z Dakaru.

CRF už má za sebou základní testy a po Kolíně ho čeká start na Rallye Maroko, kde pojede celý team, který by měl nasbírat potřebná data pro Dakar a odladit poslední mouchy, které se chtě nechtě vždy objeví.

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

   reklama
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.