Intermot: Suzuki V-Strom 1000 pro 2014

FilipT, foto: Jan Altner 2.10.2012

fotka

Zatím jen koncept, ale doplněný příslibem Suzuki - za rok bychom se měli dočkat nového litrového V-Stromu, který si za designový vzor vzal další legendu Dr. Big - obrovský jednoválec Suzuki DR800.

Hlavními hity letošního Intermotu je rozhodně dvojice nových cestovních maxiendur BMW R1200GS a KTM 1190 Adventure doplněné nedávno představenou Ducati Multistrada. Až na večerní tiskovce se objevil další zástupce této kategorie, který místo honby za stále větším výkonem jde trochu jinou cestou a snaží se o jednoduché a cenově dostupné stroje - připravuje se nový litrový V-Strom.

Jako základ poslouží véčkový litrový dvouválec nové generace vycházející ze stávající pohonné jednotky, který doplní v dnešní době téměř nezbytná kontrola trakce. Dá se očekávat výkon kolem stovky koní, ovšem v charakteristickém véčkovém podání. Dále Suzuki slibuje hliníkový rám, nastavitelný plexištít a integrovanou sadu zavazadel již v rámci standardu.

V podvozkové části se můžeme těšit obrácenou přední vidlici a na radiální brzdy s ABS. Dnes představený koncept sedí na litých sedmnáctkových kolech a tváří se opravdu hodně silničně. Silničním směrem míří i design, který tvarem světlometu navazuje na současnou řadu GSXR. S tímto designem se za pár let pravděpodobně setkáme i u menší řady V-Strom 650.

Otázkou je, zda se dočkáme třeba i terénnější verze na drátech? Hlavním aspektem ovšem bude prodejní cena, tady ale Suzuki v řadě případů ukázala, že umí nabídnout opravdu lákavé cifry!



Videa

Instagram




Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.