Martin Macek z místa činu

Matej Oliva 3.1.2009

fotka

Team Yamaha Europe a s ním samozřejmě i nejžhavější české želízko v dakarském ohni Martin Macek úspěšně dorazili na místo konání v Argentině. Zeptali jsme se na poslední dojmy před startem.

MR:Jak probíhá celá logistika a technické přejímky? Co se s motorkou děje po nalepení čísel, nebojíš se, že technika přijde k úhoně?
Martin: Probíhalo to naprosto hladce, byla vidět snaha organizátorů aby se problémy řešily a nedělala se lidem nějaká pakárna. prostě to co vloni znamenalo finanční pokutu a bez diskuzí opravu a pozdější druhý pokus teď okamžitě technici opravovali aby to bylo co nejplynulejší. technika je zabalená v kovových klecích - jsou to takové přepravní rámy uvnitř kontejnerů takže se tomu stát asi nic nemůže. pokud do toho nenajede někdo s vysokozdvižným vozíkem nebo se nepotopí loď :)MR:Jak se příprava na Dakar projevila na Vánocích? Jsou poslední přípravy jiné než před rokem?
Martin: Makal jsem ve fitku pod dohledem skvělého trenéra. potřeboval jsem zlepšit hybnost všech kloubů, měl jsem zkrácené šlachy a trénovali jsme především obratnost a výdrž. žádné váhy, žádné nabírání svalové hmoty - především aerobní trénink spojený s tréninkem těch zkrácených svalů. hned první týden jsem shodil 5kg a i když mám teď lehkou virózu a trénink jsem už ukončil, je to nesrovnatelně lepší. opravdu je znát výsledek. takže příprava je trošku odlišná ale je to způsobené také tím posunutím přejímek o měsíc a tím pádem se ten měsíc dal využít i na tuhle přípravu


MR:Co si myslíš o jihoamerických fanoušcích? Bude podpora stejná jako v Africe, nebo je zájem o motorposrt menší? Jak jsou pro tebe diváci důležití?
Martin: Myslím že to bude fantastické. motosport tam má obrovskou podporu a zájem lidí bude neuvěřitelný. v cordobě prý čekají přes milion diváků. MILION diváků. to je masakr, podle mě to bude fantastická atmosféra. Diváci jsou hrozně důležití, je to naprosto zásadní věc. Kdo by chtěl závodit když na startu a v cíli nejsou fanoušci a nebyla by vidět podpora té země a města? Podle mě budeme ještě překvapení jak na závod budou nachystaní.


MR:Z čeho máš před startem soutěže nějvětší strach?
Martin: Na tohle odpovím jen krátce - bojím se jen nemoci. Z ničeho jiného strach nemám - technice věřím, hrozně se těším na pořádný závod s těmi nejlepšími na světě v maximálně atraktivním a náročném terénu ale onemocnět, to by bylo špatné.


Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.