Nejen držáky navigací – RAM system

Matej Oliva 20.9.2009

fotka

Tato americká značka už vyrábí držáky všech možných zařízení do všech možných dopravních prostředků už pěknou řádku let a za tu dobu se dobrala k opravdu perfektně fungujícímu a variabilnímu systému. Když jsem koupil GPS, byl výběr držáku poměrně jednoduchý.


Největším trumfem držáků RAM je systém dvou pogumovaných kupovitých kloubů propojených spojkou skládající se ze dvou dílů spojených šroubem. Na řidítkách motorky je na masicní objímce umístěn první kloub. Na ten je napojen středový díl, ve kterém může být držák GPS, držák kamery, PDA, atd. A v tom je celé kouzlo. Stejně jako na jedné straně může být držák jakéhokoliv zařízení, tak středový díl může být připojen jak na objímce na motorce, tak třeba na přísavce, nebo přišroubovaném držáku. Není tak potřeba mít držák navigace na motorku, do auta a třeba na kolo zvlášť.

Celkové zpracování držáku je perfektní, pokud vše správně utáhnete, nehne se ani v extrémních rychlostech, při větších vibracích, atd. Vše je navíc vyrobeno z kovu, takže ani při pádu motorky by se držák neměl ulomit. RAM vyrábí držáky vpodstatě pro všechny běžné navigace a PDA. Samotný držák navigace je plastová kolébka, do které navigaci zacvaknete a ta tam zkrátka drží. Zařízení samozřejmě něpřekrývá žádná důležitá tlačítka. Na RAM lze navíc připojit i hliníkový držák Touratech. Ten je také importérem těchto držáků, takže více informací hledejte na www.touratech.cz, popřípadě na www.ram-mount.com. S držáky RAM jsem letos najedzil několik tisíc kilometrů jak na motorce, tak v autě a vozil nejen GPS, ale i kameru. Vše fungovalo perfektně při všech teplotách, v dešti i v mrazu, takže mohu jen doporučit.

Fotogalerie 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.