EICMA živě - Kawasaki

Tereza Kub?tov? 10.11.2009

fotka

Jedním ze dvou důstojných japonských vystavovatelů na letošním veletrhu je Kawasaki. Zelení představili několik pro cestovatele zajímavých inovací a samozřejmě i další sportovní motorky.

Kawasaki Versys 650
Největšími změnami pravděpodobně prošel Versys. Dostal novou přední masku, úpravy geometrie a zdokonalené ABS, změnami prošel do jisté míry i rám. Nicméně největší změnou je každopádně nový předek, který kromě vizuální změny přináší i lepší ochranu pro jezdce.
Kawasaki Voyager 1700
Trochu hanlivě se o ní říká, že je to kopie HD, i když jde vlastně o úplně jiný stroj. Kawasaki dle mého názoru zvolila zajímavou cestu, jak učinit čopristy na cestách šťastnějšími. Velká kapota s vysokým plexi, trojice velkých kufrů pohodlná sedla, opěrka pro spolujezdce a audio, to je to nejdůležitější, co na tomto stroji oceníte. K tomu je tu samozřejmě obří V-twin, který má dostatek točivého momentu, abyste mohli jet po dálnici 130 a motor netočil ani 3000. Pro letošek bohužel Voyager neprošel žádnou zásadní změnou, takže se jedná v podstatě o model 2009.
Kawasaki GTR 1400
A to nejlepší na konec. GTR od Kawy je jedním z mých nejoblíbenějších strojů. Motor s proměnným časováním ventilů z hyperbiku ZZR 1400 jen o něco málo seškrcený zůstal i pro letošek nezměněn. Co se naopak měnilo je plexi, které by mělo lépe chránit jezdce. Změnami také prošla elektronika a palivové mapy. Celkově by tedy měla druhá generace GTR mít vychytané všechny mušky, které obtěžovaly u té první.


Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.