Dakar - Zprávy z prvního bivaku + VIDEO

Martinmacek.com, Matej Oliva 4.1.2009

fotka

Jaká je atmosféra v prvním bivaku dakarské rally? Pokud jste nestihli včerejší záznam v televizi, nezoufejte, máme ho k dispozici.

Martin psal že není šance dostat se do tiskového centra na internet. Spousta lidí a málo terminálů. Jeho manažer nicméně jeden mail poslal přes satelit. Martinova motorka už je připravená na zítřek, byla celkem v dobrém stavu - vyměnili vzduchový filtr, byl prý po dnešku totálně zničený a nešel ani vyčistit.

Martin jel pneumatiky a mousse Michelin a on osobně s nimi problém neměl ale zadní pneu je na výměnu jako u všech ostatních a pro jistotu dostane i nové ráfky. Zásadní problémy s defekty ale nikdo z Yamaha týmu neměl. Podle týmového manažera jel Martin velmi uvolněně a podle vlastních slov nezávodil ale jel jakoby s hobíky. Nechtěl se hned v úvodu někde dostat do problémů. Nicméně i tak měl dnes několikrát během speciálu naměřenou maximální rychlost nad 150km/h.

Podle vyjádření týmového manažera se bude Afrika muset moc snažit aby se závod vrátil zpět. Odezva od lidí je prý neuvěřitelná, diváci prý dakarem doslova žijí a jsou neuvěřitelně zapálení. Jedou stovky kilometrů na pampu aby se mohli podívat a pak zase jedou dál na další místo. A jsou jich tam takhle tisíce. Celá trať byla prý hodně zaplněná diváky, prý skoro nikde nebyly opuštěná místa. A start na náměstí s půl milionem lidí prý je nezapomenutelný zážitek, něco co všichni hodnotili hodně kladně. Trasa závodu byla prý velmi rychlá, tvrdá a kamenitá a nejčastější zatáčky měly 90 stupňů, takže hodně velká zátěž pro brzdy.

Pokud jste neviděli dnešní sestřih nebo si chcete poslechnout co se říkalo v motorkové části pořadu:Fotogalerie:
Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.