Vrátí se Dakar 2011 do Afriky?

Tomáš Kocanda 18.1.2010

fotka

Podle článku Daniela Costy z Webventure ano. V článku se uvádí, že Etienne Lavigne, ředitel Dakaru, dostal oficiální pozvánku pořádat Dakar od Tuniska, Libye a Egypta. Ovšem jedním dechem dodává, že také přišly oficiální pozvánky pořádat Dakar opět v Argentině a Chile. Lavigne prý v rozhovoru řekl, že se teď chce vrátit domů, trošku si odpočinout a pak teprve přemýšlet o tom, co bude příště.

Zájem o pořádání Dakaru v jižní Americe má především VW. Kris Nissen přímo prohlásil, že region Argentiny a Chile je pro ně extrémně zajímavý vzhledem k potenciálu, který místní trh nabízí pro jejich značku a preferovali by tedy závod tam, kde mohou lépe prodávat auta. Podle ohlasu posádek aut, je zřejmé, že se jim líbí závod v jižní Americe. Piloti motocyklů by preferovali Afriku. Každopádně - podle článku - je Dakar takový kočovný závod a ani v Africe se nejezdil stále na stejném místě a stejnou trasou. Takže by bylo možné ho pořádat každé dva roky jinde - i na jiných kontinentech. Ředitel závodu na závěr poznamenal,. že má výborné kontakty v USA a skvělé závody se dělají také v Asii.
Myslím si, že to tak nějak dopadne - každé dva roky to udělají jinde. Mauritánii a Senegal asi můžeme zapomenout, tam je to myslím skutečně nereálné. A tím padá i Maroko, které bez těch dvou zemí nemá smysl. Alžírsko je izolované a oblasti jižně také. Takže Tunisko, Libye a Egypt by byly zajímavá volba a zejména duny v Libyi.. Uvidíme...

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.