Brno se obléklo do rudé - Ducati Festival 2015

Matěj Oliva, Foto: František Chobot 17.5.2015

fotka

Základ dobré akce je dobré počasí, no a kdo jiný by ho měl umět, než Italové. Nad Masarykovým okruhem svítilo celý den a pod jasnou oblouhou si dali dostaveníčko jedni z největších srdcařů motosvěta, aby pokecali, vyzkoušeli nové stroje a hlavně se svezli.

Ducati festival letos nabídl velmi zajímavou zábavu pro všechny typy jezdců. K dispozici byla kompletní modelová řada Ducati pro testování na veřejných komunikacích, dále pak dvě Panigale (899 a 1299) pro jízdu na okruhu, který jednou za rok přivítá i hvězdy MotoGP. Na okruh mohli návštěvníci samozřejmě i na své vlastní motorce.

To ale zdaleka nebylo všechno. Kdo si na motorce není jistý, nebo chce ještě zdokonalit své schopnosti mohl zajít do motoškoly Bezpečně Na Motorce, kde mu jako instruktor poradil exjezdec MotoGP Lukáš Pešek. I my jsme neodolali, pořídili jsme si redakčního začátečníka a ještě s mokrým řidičákem jsme ho posadili na Monstera s kolečky. No a po pěti minutách pod vedením Lukáše už dřel kola o zem. V jeho zdokonalování budeme pokračovat na dalších kurzech, tak se těšte, se začátečníky je legrace.

Kromě ježdění mohli návštěvníci vidět zajímavé historické Ducatky a navštívit stánky několika klubů, které se do Brna sjely. Nechybělo samozřejmě i dobré jídlo, pití a italské kafe.

Večer pak patřil koncertu dívčí skupiny K2 a velké párty.

Ducati festival se letos rozhodně vydařil. Dobře jsme se najedli, napili pobavili a hlavně svezli, takže zase za rok!

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.