Bude muset Ana Carrasco skončit v MS?

Jiří Mikšík 18.11.2013 zdroj: @Václav Duška

fotka

V MS-Moto3 jsou na rok 2014 skoro všechny místa na startovním roštu obsazena, ovšem jezdkyně Ana Carrasco je stále bez smlouvy. Její dosavadní tým Calvo potřebuje sponzory a tak Carrasco odstartovala akci po Internetu!

Tým Calvo v Moto3 zažil při finále ve Valencii závodní den snů: Maverick Viñales se prosadil v poslední zatáčce proti Alexi Rinsovi a stal se mistrem světa, týmová kolegyně Ana Carrasco se 8. místem v cíli postarala ve své první sezóně MS o první Top-ten umístění.

 

    

 

Ovšem jak píše německý web SpeedWeek, velmi rychle nastalo u týmu Calvo vystřízlivění a tvrdá realita, neboť po sezóně rovná se v motocyklovém světě před sezónou. Jako náhradník za Viňalese byl angažován do týmu LaGlisse vedeného ex-pilotem GP Pablem Nietem český jezdec Jakub Kornfeil, který tak bude pilotovat jeden ze dvou motocyklů KTM. Problém je dle SpeedWeeku jeden, Kornfeil ve svých 73 závodech GP nestál ani jednou na stupních vítězů a tak o něho nemají španělští sponzoři vůbec zájem. To je ale předpoklad, aby mohla Carrasco zůstat v MS i nadále. A Kornfeilův sponzor, slovenská firma Redox (největší slovenský dodavatel komunální techniky), má a poskytne peníze pouze pro českého jezdce.

Nejlepší ženě v GP od roku 1995 tak hrozí po pouhé jedné sezóně konec kariéry v MS.

 

 

Ve světě Twitteru na Internetu tak vznikla akce pod názvem #UnaMotoParaAnaCarrasco («Jeden motocykl pro Anu Carrasco»). Zda se tímto podaří zachránit pro jedinou ženu ve startovním poli MS-Moto3 místo, je úplně jinou otázkou a nepopsanou stránkou papíru. Při testech v Jerezu se ze strany Dorny ozval pozitivní výrok, že promotér GP Dorna má zájem na setrvání 16-leté Španělky v MS a chce ji finančně pomoci.

Carrasco získala v sezóně 2013 devět msitrovských bodů a tedy přesně o devět bodů více než tři Němci Luca Amato, Toni Finsterbusch a Florian Alt dohromady. Tato Španělka je nejlepší ženou v MS od roku 1995, kdy si Japonka Tomoko Igata vyjela v kubatuře do 125-ccm celkem 23 bodů.

Na dveře MS ale klepe hodně hlasitě ještě další Španělka jménem Maria Herrera, která je dle odborníků ještě větším talentem než Carasco. Teenagerka je před posledním závodem španělského mistráku po víkendovém dvojzávodě lídrem CEVu. Pokud by se jí podařilo udržet vedení v šampionátu až do konce, tak bude mít její týmový šéf Emilio Alzamora hodně luxusní problém. Doposud vždy nechal aktuálního španělského mistra závodit následující sezónu ve svém týmu v MS a obě dvě místa v MS-Moto3 už má obsazeny mistry z let 2011 a 2012: Alex Márquez a Alex Rins se jmenují tito dva piloti.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.