Matěj Smrž je po testech v Aragónu velmi spokojen

Jiří Mikšík 6.3.2014 zdroj: @smrz

fotka

Český superbikový jezdec šampionátu IDM Matěj Smrž z týmu Yamaha Germany ukončil své testování ve Španělsku na okruhu MotorLand Aragon a může odjet do České republiky velmi spokojen.

"Od samotného rána už bylo počasí bezmála ideální, foukal sice trochu vítr, ale v porovnání s předchozími dny, to byl lehký vánek. Vyzkoušel jsem vše, co bylo potřeba a celkem jsem v součtu obou dnů najel 120 kol, necelých 645km. Dneska jsem si vyzkoušel kromě jiného i simulaci závodu, tedy 80km v plném tempu a cítil jsem se velmi dobře. Kdyby nebyl konec jízdy, mohl jsem stále pokračovat a v ruce jsem necítil sebemenší problém, z toho mám ohromnou radost. Jak jsem si přál včera, stabilně jsem se závodní pneumatikou jezdil časy 1:55, nejlépe jsem zajel 54,9. Na kvalifikační pneumatiku už nezbyl dneska čas, tu musíme vyzkoušet jindy a lepší to samozřejmě bude na nějakém okruhu IDM.", řekl o dvou dnech testů v Alcanizi Matěj Smrž.

 

 

"Nyní mám necelé dva měsíce do oficiálního testu na Lausitzu, na který okamžitě navazuje 1. závod IDM. Snad se ještě mezitím dostanu na motorku, což je nyní v plánu, ale podrobnosti ještě neznám. Tým pro mě chystá úplně novou motorku s novou elektronikou, čímž bychom měli dosáhnout na ještě vyšší výkon. Vzhledem k tomu, že BMW a Kawasaki jsou opravdu rychlé, bude to třeba, ale obecně strach z ničeho nemám.", nastínil nejbližší plány populární Jihočech.

"Tým i motorka fungují velmi dobře, jsem jako obvykle u pana Galinskiho 100% spokojený. Věřím, že když se nám bude vyhybat smůla a podaří se mi udržet na uzdě občasné unáhlené počínáni na trati, můžeme zažít velmi dobrou sezónu.", je optimisticky naladěn pro nastávající průběh sezóny pilot týmu Yamaha Germany.

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.