Nejlepším bikem MS SBK zvolena Aprilia RSV4

Roman Kalkus 18.12.2010

fotka

Biaggi a Aprilia byli jasnými jedničkami uplynulého ročníku světových superbiků, proto se nelze divit, že Maxova RSV4 byla zvolena nejlepším bikem superbikového pole.

Aprilia v rukou černého korzára vyhrála, z 26 jízd, plných deset, když Max vylezl na podium celkem čtrnáctkrát. Jeho stájový kolega Leon Camier nevyhrál ani jednou, ale na bednu se také podíval – celkem třikrát. Docela slušná bilance, nemyslíte, být 17 krát na bedně z 26 jízd.

Snadná nastavitelnost, ovladatelnost a hmotnost na limitu byly největšími devizami revolučního stroje RSV4. V rukou Maxe Biaggiho se stala Aprilie neporazitelnou a továrníci od Ducati zírali, jak Max získává dvojitá vítězství na konkurenčním biku z Itálie.

Starý harcovník Norick Haga si tedy musí na světový titul počkat, a doufá, že příští rok se primátu dočká právě v sedle Aprilie. Ovšem čerstvý otec (ve čtvrtek 16. prosince se Maxovi narodil synek) Max Biaggi nebude chtít dát svojí kůžu lacino a pokropen živou vodou od Aprilie, bude chtít titul obhájit.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.