BMW zbrojí na Dakar 2011

Roman Kalkus 22.12.2010

fotka

Dakar 2011 se blíží mílovými kroky a všechny tovární týmy jsou již připraveny na plavbu do Jižní Ameriky, stejně tak i tovární tým „BMW Motorrad Speedbrain“ vedený Wolfgangem Fischerem. Jedná se o debut továrního týmu na Dakaru v Jižní Americe. Závod začíná na Nový rok 1. ledna 2011 v Buenos Aires. Čtyři elitní jezdci pojedou na upravených BMW G 450 RR s podporou od BMW Motorrad a Monster Energy za zády. Podívejme se na jezdecká esa týmu BMW Motorrad Speedbrain

Ostřílený rallye jezdec Frans Verhoeven předával důležité poznatky a rady při testování konkurenceshopného stroje vycházející z BMW 450 X. Holanďan má mnoho zkušeností a rozhodně se s ním musí počítat s útokem na čelní pozice.

Nad Davidem Frétigném bohužel visí otazník. Francouz se zranil při Rally ropy Libye Maroc, a přestože se rychle uzdravuje, bude muset jít na kontrolu, a neví se, zda mu lékaři dovolí startovat. Jeho náhradník Jose Helio Gonçalves Rodrigues Filho je v plné pohotovosti a připraven. Brazilec se již zúčastnil závodu Sertoes dos Rally a má velké zkušenosti s terény Jižní Ameriky.

Paulo Goncalves a Pedro Bianchi Prata z Portugalska jsou dalšími jezdci "BMW Motorrad Speedbrain". Zatímco Bianchi Prata je nosičem vody, tak Goncalves je hodně rychlým jezdcem odkojený motokrosem. Goncalves už získal vavříny, když na Portimao-Marrakesch 2010 skončil na stupních vítězů.

Tým "BMW Motorrad Speedbrain" úzce spolupracuje s Monster týmem Energy X-Raid, který vstupuje do soutěže s vozy BMW X3 a Mini All4. Oba týmy budou využívat stejné asistenční kamiony.

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.