BARTH Racing se připravuje na Rallye Dakar 2016

TZ Barth Racing 29.4.2015 zdroj: Barth Racing

fotka

Ø  BARTH Racing se chystá opět na Rallye Dakar do Jižní Ameriky

Ø  Rallye Dakar 2016 bude startovat v Peru a povede přes Bolívii a skončí v Argentině

Ø  Tým posiluje o nové závodníky a nové kategorie

Ø  BARTH Racing se představil na OPENING Párty nového showroomu YAMAHA v Pardubicích a popřáli členům týmu i nové České Miss 2015

Pardubice, 21. 4. 2015 – Tým BARTH Racing se účastnil letošního ročníku Rallye Dakar 2015, který se jel v lednu 2015 v Jižní Americe. Jako úplný nováček Dakaru se tým BARTH Racing s jezdcem Ondřejem Klymčiwem umístil na velmi úspěšném celkovém 20. místě mezi motorkáři, jako druhý nejlepší nováček Dakaru a současně se jednalo o nejlepší výsledek mezi českými motorkáři.

S ohledem na tento úspěch a velké nadšení, se vedení týmu BARTH Racing rozhodlo pokračovat v dalším ročníku Rallye Dakar.

Pro ročník 2016 za tým BARTH Racing pojede nová sestava závodníků. Hlavní postavou týmu bude legenda Dakaru David Pabiška, který na motocyklu jel Rallye Dakar již 9x a vždy Rallye úspěšně dojel. Příští Dakar 2016 bude jeho jubilejní desátý ročník. David letos jede bez přestávky již 26 sezonu v moto disciplíně enduro a cross country. David Pabiška získal mimo jiné ocenění Světová cena FAIR PLAY UNESCO za záchranu života 2000 a Cena FAIR PLAY Českého olympijského výboru 2000 a 2013.

Tým BARTH Racing bude na Dakaru 2016 zastupovat na čtyřkolce také Martin Plechatý. Martin se Rallye Dakar již účastnil dvakrát, ale zatím se mu nepodařilo dojet do cíle. Tak nyní se to snad podaří. Kromě Rallye Dakar se Martin účastní i Evropských motocyklových závodů jako třeba Řecko, nebo Rallye Albania. Posledně zmiňovanou v roce 2012 dokonce vyhrál.

Na Rallye Dakar 2016 se bude za tým BARTH Racing připravovat také první česká žena na čtyřkolce, a to 30-letá Ollie Roučková. Ollie by ráda jela Dakar v barvách týmu BARTH Racing na čtyřkolce YAMAHA Raptor. Ollie má za sebou bohatou závodní kariéru. Letos v lednu 2015 se účastnila závodu Intercontinental Rallye v Africe, která vede po stopách původního afrického Dakaru. A tento závod ve své kategorii vyhrála. Má za sebou spousta dalších závodů v Čechách, ale i v Evropě.

Rallye Dakar 2016 bude startovat v Peru, povede přes Bolívii a skončí v Argentině. Nekonečné duny pouště Ica v regionu Pisco jezdcům připomenou doby, kdy se Rallye Dakar jezdila v Africe přes Saharu. Hned od začátku budou muset ukázat své jezdecké zkušenosti, aby získali dostatečný náskok. Bolívie již nebude pouze zemí s krátkou vyjížďkou, ale budou zde plnohodnotné stage. Aby jezdci dosáhli rozsáhlé náhorní plošiny Altiplano, budou muset vystoupat tisíce nadmořských metrů. Jak je již zvykem, počasí v těchto končinách je nevyzpytatelné, takže závodníci se budou muset vypořádat nejen s výškovou nemocí, ale i s nepřízní počasí. Také budou muset změnit svůj styl jízdy, protože i malá chybička na úzkých kamenitých cestách je může stát vše. Argentinská část je vždy plná překvapení. Teplotní rozdíly, dlouhé etapy, rychlé úseky střídané pískem, to a ještě mnoho dalšího bude rozhodovat o vítězích. Ti, kteří dosáhnou cílového pódia v Rosariu, budou muset prokázat vytrvalost a spolehlivost. Po tom všem, budou moci relaxovat na poklidných pláží řeky Paraná.

Tým BARTH Racing pravděpodobně ještě doplní další jezdci v kategorii motocyklů a čtyřkolek. S dalšími zájemci tým nyní jedná.

V pondělí 20. 4. tým BARTH Racing představil členy týmu jako součást OPENING Párty nového showroomu YAMAHA v Pardubicích firmy Motocentrum BARTH. Součástí programu byly i nové české královny krásy, tedy nové České Miss 2015, které popřáli členům týmu hodně štěstí.

 

 

 

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.