MXGP Loket - Herlings opět zraněn

Matěj Oliva 26.7.2015

fotka

Kvalifikační sobota opět oslabila řady favoritů na letošní titul v motokrosu. V královské kubatuře nenastoupil Cairoli ani Nagl a v MX2 se nepřestala smůla lepit na drapáky Herlingsovi. 

Herlingsova smůla nekončí

Rozjížďka kvalifikace MX2 začala celkem normálně, pouze největší favorit závodu - Jeffrey Herlings se zasekl na startu a musel zahájit stíhací jízdu, ta se mu dařila a brzy bojoval o pozici s úřadujícím mistrem světa Jordi Tixierem (Kawasaki). Při výjezdu na cílovou rovinku ale došlo ke střetu a Herlings skončil v ošklivém pádu.

  

Přivolaná sanitka nevěstila nic dobrého, stejně jako doba zásahu záchranářů. Herlings má nakonec podle všeho vykloubenou kyčel a aktuálně je již v Belgii, kde se podrobuje dalším vyšetřením. Jeho náskok na prvním místě celkového pořadí se tak opět zúží. 

Kvalifikaci MX2 vyhrál Max Anstie na Monster Kawasaki, druhý dojel Valentin Guillod (Yamaha) a na třetím místě dojel Benoit Paturel (Yamaha). Z našich si nejlépe vedl 22. Jonáš Nedvěd a 24. Martin Krč.

MXGP

Trochu jako lazaret vypadá špička MXGP. Chybí tu největší hvězdy, na které jsme se před sezonou těšili, jako Villopoto, Cairoli, nebo Nagl. Šance na titul se tak otevřela daleko širší skupině jezdců a i na trati vidíme zajímavější souboje. Kvalifikaci v Lokti ovládl celkem suverénně Romain Febvre na Yamaze, následován Paulinem na Hondě. Třetí místo nakonec těsně udržel Glenn Coldenhoff se Suzuki.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.