MXGP v Lokti vyhrál Febvre a Guillod

Tereza Kubátová 26.7.2015 zdroj: MXGP.com

fotka

Velká cena České Republiky 2015 je minulostí a kdo se přijel letos do Lokte podívat, rozhodně si nemohl stěžovat na nudu. Startovní pole sice prořídlo o několik hvězd, ale pořád bylo na co koukat a souboje mezi jezdci byli o to zajímavější.

MX2

Třída MX2 byla bohužel oslabena o vedoucího jezdce - Jefreyho Herlingse, pro kterého letošní sezona bohužel skončila včerejší kvalifikací, ve které utrpěl zranění kyčle, které ho pro letošek vyřadilo ze závodů. Na svém Instagramu to okomentoval poměrně peprnými slovy na svou smůlu. Bohužel to nic jiného, než smůla není a přiznejme si, že jí je už opravdu hodně. 

Své šance na zisk mistrovského titulu se tak mohou chopit další jezdci a v Lokti vypadal nejvíce suverénně Max Anstie (Monster Kawasaki). Ten celkem suverénně vyhrál první jízdu a připsal si 25 bodů. V té druhé rovněž výborně odstartoval a držel se na druhém místě za jezdcem Hondy Timem Gajserem. Po několika kolech se přes něj dostal, ale vzápětí chyboval na vlnách za startem a havaroval. Odešel sice po svých, ale v jízdě už nepokračoval, takže si připsal ve druhé jízdě nulu. Do vedení se tak dostal Valentin Guilod, který vyhrál i velkou cenu ČR celkově. Druhý dojel díky vyrovnaným výkonům jezdec KTM Pauls Jonass a na třetím místě skončil obhájce titulu Jordi Tixier na Kawasaki.

MXGP

Podobná situace, jako ve slabší kubatuře panuje i v MXGP. Zatímco Herlings i po GP ČR stále vede šampionát, Cairoli už o svou pozici přišel a své šance se chopil Romain Febvre na Yamaze. Ani v Lokti nenašel přemožitele a celkem suverénně si dojel pro první místo v obou jízdách a vyhrál celý závod s plným počtem bodů. 

Zajímavější byl boj o další příčky. Do toho vletěl po hlavě Rus Bobryšev (Honda), který si připsal holeshot a dokázal v obou jízdách dojet na druhém místě za Febvrem. I na třetím místě vypadala bedna v obou jízdách stejně. Dvě třetí místa si připsal Clement Dessale na Suzuki. Na bedně tak byly zastoupeny tři japonské značky. Nejlepší KTM skončila až na šestém místě zásluhou Shauna Simpsona. 

 

   

 

V celkovém pořadí se díky zisku 28 bodů z Lokte dostal na druhé místo Gautier Paulin na Hondě, který přeskočil Cairoliho. Suverénně první je Febvre. 

 

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.