Mistr Evropy Oliver König v palbě otázek našeho webu

Jiří Mikšík 22.9.2015 zdroj: @FiveTwo racing by Lukas Pesek

fotka

Česká motocyklová silnice má po Karlu Hanikovi - 2013 v kubatuře Moto3 - opět mistra Evropy. V nové kubatuře European Championship - STOCK 250 se jím stal český teenager Oliver König.

Byla to v této kubatuře první sezóna vůbec, jak by si několika slovy tento šampionát krátce zhodnotil.

"Myšlenka juniorského mistrovství evropy je určitě dobrá, mrzí mě jen, že nás nebylo více , na druhou stranu jsme závodili dohromady s kategorií Moto3 a 125 SP/GP, takže vždy bylo na trati s kým závodit a vždy tam byli i rychlejší jezdci :)"

V každém případě titul je titul, kdo byl tvým největším soupeřem?

"Určitě italský jezdec Manuel Torrini, který jako jediný odjel celou sezónu stejně jako já. Ale soupeřem pro mne byl každý, kdo se mnou byl na trati :)"

 

 

Jaký motocykl si měl k dispozici a jak by si ho srovnal v porovnání se soupeři?

"Jel jsem na motocyklu italské výroby Moro racing s motorem Sherco. S motocykly soupeřů porovnávat nemohu, protože na jejich strojích jsem nejel, ale se svým motocyklem jsem byl spokojený, samozřejmě jsme s někdy trápili s technickými problémy, ale většinou se nám je podařilo vyřešit. Jediný závod, který jsem nedojel kvůli motocyklu, bylo v chorvatské rijece, kdy mi v prvním závodě ve třetím kole praskla tlaková hadice uvnitř palivového čerpadla."

Tvým „Riding Coachem“ je dvojnásobný vítěz GP Lukáš Pešek, co to pro tebe znamená?

"Hrozně moc, Lukáš má mnoho zkušeností, které mi předává, řešíme spolu vše okolo ježdění, nastavení motocyklu i fyzické přípravy. Lukáš je navíc príma kamarád a parťák. Trénujeme spolu v rámci fyzické přípravy, jezdíme spolu motocross a vídáme se i ve volném čase."

V čem ti konkrétně pomáhá, nebo je to hlavně po psychické stránce, mít ho na startovním roštu vedle sebe?

"Jak jsem již zmínil, řešíme vše okolo jízdy - stopu, nastavení motocyklu, taktické věci pro závod, chyby v trénincích, brzdné body, rezervy - je toho spoustu. Jasně, že je i fajn mít ho na startu, umí dodat klid jedním slovem :)"

Jaký je tvůj závodní plán na sezónu 2016?

"Příští sezonu již pojedu kategorii Moto3, momentálně řešíme jaké šampionáty, ale vše je ještě otevřené, nabízí se více možností. Italský CIV, německé IDM a v případě nekolize termínů i Alpe Adria."

Co třeba Red Bull Rookies Cup? To tě neláká?

"Láká :) ale letos je ještě brzy - vždyť mám za sebou první sezonu na “velkých” kolech, pokud se bude dařit tak možná příští rok :)"

 

 

Jak vypadá tvůj úplně normální všední den?

"Všední dny jsou dost podobné - škola - trénink - postel :) Nic zvláštního. Nemám žádný zvláštní režim. V sezoně pak před závody většinou ve čtvrtek odjíždíme a pak to je trochu jinak :)."

Kolik času věnuješ týdně fyzické přípravě? A které jsou tvé oblíbené sporty, pasívně i aktívně?

"Třikrát týdně chodím na atletiku, které se aktivně věnuji. Zbylé dny mám vlastní tréninkový plán zaměřený k motocyklovému sportu a na balanční cvičení. Hodně jezdím na kole a chodím plavat, hraji tenis, florbal, v zimě rád lyžuju a jezdím na snowboardu. V průměru sportuji min. 2h denně."

Tvůj sportovní vzor?

"Sportovních vzorů mám více - Valentino Rossi, Maverick Vinales, Enea Bastianini a samozřejmě můj trenér Lukáš Pešek."

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.