MS-Moto3 2016: Karel Hanika za Outox-Mahindra

Jiří Mikšík 30.9.2015 zdroj: @Aki Ajo Motorsport

fotka

Jako první web v české republice vám přinášíme exkluzivní zprávu o tom, kde pojede v příští sezóně 19-letý Brňan Karel Hanika. Ten si může nyní zhluboka oddechnout, má své místo na startovním roštu i pro příští sezónu, jen musí změnit tým a značku motocyklu. Z továrního týmu Red Bull KTM přestupuje do týmu Outox-Mahindra.

Pozorní čtenáři našeho webu dobře vědí, že pro 19-letého Karla Haniku nezbylo na sezónu 2016 místo v továrním týmu Red Bull Ajo-KTM. Tam totiž pojedou v příští sezóně pouze dva jezdci: Brad Binder a Bo Bendsneyder, tedy aktuální šampion Red Bull Rookies-Cupu z Nizozemí.

Z Brna pocházející český jezdec Karel Hanika, při GP Silverstone na druhém startovním místě na gridu, našel tedy své místo ve startovním poli po dvou sezónách v továrním týmu Aki Aja opět v kubatuře Moto3: V sezóně 2016 ho uvidíme ve stáji Outox-Mahindra majitele Fiorenza Caponery jako týmového kolegu Darryna Bindera.

Hanika zde nahradí Itala Alessandra Tonucciho, který je aktuálně v MS-Moto3 2015 bez bodového zisku.

"Už čtyři závodní víkendy jednají Hanika a jeho manažer s týmem Outox", potvrdil koordinátor Mahindra-Racing Andrea Leuthe pro švýcarský web SpeedWeek.

Hanika vyhrál 2013 suverénně Red Bull Rookies-Cup, ale svůj nepopiratelný talent nedokázal zatím v továrním týmu Red Bull-KTM «prodat» v závodech. Aktuálně je v MS-Moto3 se ziskem 33 bodů na P17.

V posledním závodě GP v Aragónu bojoval Hanika hodně dlouho o P11, pak se po jezdecké chybě propadl za Top-20 na P21 a po další chybě ve 13. kole havaroval v T2 a závod nedokončil. Byl to už jeho čtvrtý závod bez bodového zisku v řadě.

V týmu Outox-Reset-Drink narazí Hanika na známé jméno a sice Binder: Jeho týmovým kolegou bude totiž Darryn Binder, jeho bratr Brad závodí letos s Hanikou v týmu Red Bull-KTM. Darryn je zatím v MS-Moto3 bez bodového zisku, nejlépe dojel u nás v Brně na Masarykově okruhu těsně za Top-15, tedy na P16.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.