Dakar 2016 - Lhotský a Klymčiw končí

Matěj Oliva 12.1.2016 zdroj: Red Bull, Dakar.com, ASO

fotka

První polovina druhé maratonské etapy měla opravdu hořký průběh a to nejen pro české barvy. Dakar ukázal jak umí být tvrdý a nemilosrdný a vyřadil dva české motorkáře ze hry. 

Neštěstí se ale bohužel stalo i mimo závodní trať. Na přejezdu po usnutí jednoho z řidičů došlo k hromadné nehodě, při které zemřel řidič civilního osobního vozu. Na místě musela zasahovat i armáda kvůli rabování nabouraných kamionů. 

Do problémů se dostal i Paulo Goncalves, kterého zradila technika. Původně měl být z Dakaru vyloučen, ale díky neutralizaci části speciálu se může do závodu vrátit. Bude ale muset opravit chlazení a motor, což v maratonské etapě není jednoduché a pravděpodobně bude muset použít díly z jiné Hondy týmu HRC. 

Vítězem dramatické etapy se stal Toby Price na KTM s celkem luxusním náskokem sedmi minut na druhého Benavidese a třetím Svitkem. Etapu bohužel nedokončil Ondra Klymčiw, který havaroval a se zlomeninou nohy byl transportován do nemocnice. Ze hry je bohužel i Ruda Lhotský, který musel být transportován z dunového pole vrtulníkem s diagnózou totálního vyčerpání. Nyní je už v bivaku a je v pořádku, ale Dakar pro něj končí.

 

Nejlepším Čechem v etapě tak byl Milan Engel na 31. místě, David Pabiška dojel 38. a Honza Veselý přes velké bolesti operovaného ramene dojel do cíle speciálu a je klasifikován na 72. pozici.

 

Ruda Lhotský ke svému odstoupení

„Zdravím všechny do České republiky, bohužel dneska skončil můj příběh, který jsem si psal na Dakaru, protože jsem musel odstoupit z důvodu totálního vyčerpání. Nebylo to dneska vůbec jednoduché, bylo spousta rozbitých kluků, venku je přes 40 stupňů, písek má 70 stupňů. Je to opravdu náročné, bylo to takové peklo u Fianabali. Možná kdyby pan Troška natáčel nějakou pohádku, tak nějaký peklo jestli tam bude, tak ať ho určitě nazve Fianbala, protože toto co se dneska dělo, bylo strašný. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří mi fandí v České republice, hnalo mě to dopředu, ale bohužel děj se vůle boží a dál už pokračovat nemůžu. Ještě bych chtěl poděkovat mojí rodině, všem dětem, manželce, bráchovi, mámě, tátovi a opravdu všem co mě fandili. Za to že jsem tady vděčím jenom jim, takže děkuju moc“

Co k včerejší etapě řekla Laila Sanz (KTM)

Konečně jsme viděli opravdovou dakarskou etapu. Takhle by měl Dakar vypadat. Nechápu proč zkrátili etapu na SS9. Dakar byl vždy tvrdý a nemůžeme snižovat laťku jen proto, abychom zajistili že všechny motorky dojedou na čas..

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.