Toby Price poprvé vyhrál Dakar, Svitko udržel druhé místo!

Matěj Oliva, Foto: Red Bull, ASO, MRG, BARTH Racing 16.1.2016

fotka

Je dobojováno a přesně tak, jak jsme tušili, poslední krátká etapa už pořadím nezamíchala a KTM tak dokázala vyhrát Dakar i bez fenomenálního Desprese a Comy. Navíc se jí zřejmě zrodil nový tovární jezdec v podobě Štefana Svitka, který dojel na druhém místě jako prvivátní jezdec! Jediný, komu se to dosud podařilo byl Paul Anders Ullevarsetter na své zelené KTM, to už je ale pár let zpátky. Třetí dojel v premiérovém ročníku pro tovární Husqvarnu Pablo Quintanilla. Ten vyhrál poslední etapu a tím si pojistil své třetí místo. 

Hodně napínavý byl i souboj o čtvrté msto mezi Benavidesem a Rodriguesem, nakonec za delší konec provazu tahal Benavides a stal se tak nejlepším jezdcem Hondy v letošním Dakaru, což je pro japonskou značku bezesporu zklamáním. Rodrigues pak jede na nejrychlejší Yamaze. 

V cíli bohužel máme nakonec pouze dva jezdce z pěti, kteří se na trať vydali. Problémy začaly až po dni volna, kdy musel skončit do té doby nejlepší Čech Ondra Klymčiw, který měl těžký pád a v současné době je transportován do ČR, ve stejné etapě odstoupil také Ruda Lhotský, který podlehl náročné trati a horkému počasí. No a technická závada vyřadila jen tři dny před koncem Milana Engela. Do cíle se tak podíval pouze David Pabiška a Honza Veselý. 

David Pabiška celkově skončil 30. se ztrátou 8 hodin a 26 minut na Price. Honza Veselý dojel 71. se ztrátou 23 a půl hodiny. 

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.