Moto3: Testy zatím bez juniorského vicemistra světa

Jiří Mikšík 15.2.2016 zdroj: @Friedrich Weisse

fotka

Jordi Arquer, manažer týmu Moto3 Estrella Galicia 0,0 majitele Emilia Alzamory mohl být po testech ve Valencii spokojen pouze částečně. Proč?

V Jerezu, kde se koná další z velkých privátních testů ve dnech 14. a 15. února pro týmy Moto2- a Moto3- se včera vůbec nejezdilo kvůli mrholení a větru. To ve Valencii minulý týden měly týmy ve čtvrtek a v pátek daleko lepší podmínky, když pouze přeháňka ve čtvrtek odpoledne znamenala předčasné ukončení testů prvního dne.

Tým Estrella Galicia 0,0 se ale musel obejít při testech ve Valencii bez Rookieho Arona Caneta: "Canet se zranil před dvěma týdny. Při motokrosu nedaleko Barcelony si zlomil levou lýtkovou kost. Bylo to při malém skoku na úplně rovné trati. Canet nespadl, pouze mu po doskoku praskla lýtková kost a musela být operována. Ovšem na testech IRTA v březnu bude už nazpět", vysvětlil neúčast Caneta týmový manažer Jordi Arquer.

 

 

Jorge Navarro, který 2015 jako Rookie získal hned čtyři pódiová umístění, zajel při testech ve Valencii čas 1:39,4 min, ten stejný měl na svém kontě i Romano Fenati a nikdo už nebyl rychlejší.

Pro porovnání: Pole-Position čas 2015 měl hodnotu 1:39,364 min.

"Jsme s Jorgeho testem velmi spokojeni. On je s Hondou 2016 opravdu šťastný, ačkoliv měl jak ve čtvrtek, tak v pátek vždy malý pád. To mu ale neubralo vůbec sebevědomí. A po dvou měsísích bez tréninku s bikem Moto3 byl vždy jeden z nejrychlejších. Hodně ale trénovat doma: Dirt Track, Flat Track a v posilovně", potvrdil Arquer.

Po testu ve Valencii bude tým Estrella Galicia 0,0 testovat ještě 23./24. února v Jerezu.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.