Moto3/Moto2: Testy v Jerezu mohly konečně začít

Jiří Mikšík 15.2.2016 zdroj: @Friedrich Weisse, Leopard Racing, Drive M7 SIC

fotka

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO: V neděli se v Jerezu kvůli dešti a větru nedalo vůbec testovat. Nyní zde panuje velmi příjemné počasí, je slunečno a úplné bezvětří, takže na trati Jerez de la Frontera testuje většina jezdců kubatur Moto3- a Moto2.

 

 

Potom, co v neděli museli zůstat jezdci ve svých boxech kvůli dešti a narázovému větru, tak druhý den testování mohli zahájit hned v časném dopoledni. Jerez totiž nabídl příjemné počasí: sluníčko, bezvětří a odpovídající teplotu jak vzduchu, tak asfaltu.

Především bezvětří je pro Jerez hodně atypické. Po bouřlivé neděli tomu jezdci a týmy dnes ráno na jihu Španělska ani nemohli uvěřit. A tak hned po otevření dráhy v 10 hodin vyjeli první piloti Moto3 na okruh.

 

      

 

Vůbec prvním na okruhu byl český jezdec Jakub Kornfeil z týmu Drive M7 SIC s motocyklem Honda NSF250RW.

V 10:30 hodin pak začal opravdový nápor jezdců na dnešní test. To už kromě jezdců nejslabší objemové kubatury Moto3 vyjeli na trať i piloti prostřední třídy Grand Prix, tedy Moto2. Jako první z nich se objevil na trati německý jezdec Jonas Folger s motocyklem Kalex svého nového týmu Dynavolt Intact GP.

V Jerezu jsou přítomny tyto týmy: Ajo Motorsport Moto2, Red Bull KTM Ajo Moto3, Leopard Racing Moto2 a Moto3, Dynavolt Intact GP, Schedl GP a Drive M7 SIC.

 

    

 

Tým Drive M7 SIC přestoupil na sezónu 2016 z KTM na Hondu. 17letý Adam Norrodin je novým týmovým kolegou zkušeného českého jezdce Jakuba Kornfeila. 2015 závodil Norrodin v seriálu Shell Advance Asia Talent Cupu a obsadil celkově P8, když přo domácím závodě v rámci GP Malajsie byl odmávnut jako druhý. Norrodin závodil také v MSJ ve Španělsku, kde získal celkem 4 body. Ovšem naučil se aspoň několik evropských okruhů. Ve Valencii tak absolvoval svůj debut s motocyklem Honda NSF250RW a zajel čas 1:41,5 min.

 

    

 

2016 bude absolvovat Andrea Migno svou druhou sezónu jako stabilní jezdec za tým Moto3 Valentina Rossiho. Ovšem první test s novým motocyklem KTM ve Valencii se mu moc nevydařil, když se časem 1:40,8 min se ztrátou 1,4 sec na nejlepší piloty, umístil až na P16. Před ním skončil i Rookie Nicolò Bulega, tedy týmový kolega Migna.

 

    

 

Kolem 11:30 hodin začaly poryvy větru, které jsou charakteristické právě pro Jerez. Ty také nepřímo zavinily několik pádů, neboť poklesla teplota asfaltu. A jako důsledek postupně spadli mistr světa Moto2 Johann Zarco. Krátce před 14 hodinou pak následovaly další dva pády.

 

 

 

Nejdříve to byl Rookie Moto2 Miguel Oliveira (jehož motocykl byl tak poškozen, že už dále nemohl pokračovat v testování) - viz snímek - a po něm ještě v T1 Sandro Cortese z týmu Dynavolt Intact GP.

 

    

 

Testování v Jerezu zakončili oba tovární jezdci KTM Jihoafričan Brad Binder a nizozemský Rookie Bo Bendsneyder velmi rychlými časy, ačkoliv trať hodně klouzala. Oba dva ale byli velmi spokojeni s dosaženými časy.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.