MS-WSS: Na Ondru Ježka čeká v Austrálii celkem 27 soupeřů

Jiří Mikšík 16.2.2016 zdroj: @Go Eleven

fotka

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek se po pěti letech vrací do mistrovství světa. V týmu Go Eleven bude sedlat motocykl Kawasaki a sezonu MS-Supersport odstartuje koncem února u protinožců v Austrálii.

Tam ho také pár dnů před závodním víkendem čekají i první letošní testy.

Prakticky za týden ti začíná sezona MS Supersportů. Jak se těšíš?

"Těším se moc. Zimní pauza byla sice kratší a tím i hektičtější než normálně, ale všechno by mělo být nachystáno a nemůžu se dočkat, až zase budu sedět na motorce."

První závod je v Austrálii. Jaký máš k tomuto okruhu vztah?

"Austrálie je srdcovka. Jeden z nejhezčích okruhů, na kterých jsem jezdil. Závodil jsem tam v letech 2011 a 2012 a zejména ten druhý rok se mi na tehdejší podmínky docela dařilo. Okruh Phillip Island leží v bezprostřední blízkosti Tichého oceánu cca 150 km jižně od Melbourne. Na trati je zajímavá snad každá pasáž. Od první rychlé zatáčky z kopce po nádhernou pomalou pasáž Lukey Heights kousek před cílem.

Zde musíme Ondru trochu opravit, lépe se mu dařilo hned při absolutní premiéře v MS-Supersport 2011, kdy si vyjel na Phillip Islandu zatím své nejlepší umístění vůbec - P12. Naopak v druhé sezóně závod kvůli banální závadě (diletantismus mechaniků) vůbec nedokončil a po závodě se s tehdejším týmem ve ´zlém´ rozešel.

Vracíš se do kategorie, kterou jsi již jezdil před 5 lety. Jaká jsou nyní tvá očekávání?

"Letos budu v odlišné situaci než před pěti lety. Jezdil jsem tenkrát v začínajícím týmu pana Sasky, sám jsem neměl příliš zkušeností a také mé dovednosti na motorce nebyly ještě tam, kde jsou nyní. Letos pojedu v jednom z hlavních týmů Kawasaki pro třídu Supersport. V minulosti za tým Go Eleven jezdili např. tragicky zesnulý Andrea Antonelli nebo vicemistr světa 250ccm Roberto Rolfo."

V barvách nového týmu jsi na Kawasaki seděl jen v prosinci. A teď na ní znovu usedneš až pár dnů před závodem. Jak to vnímáš? Nebude to nevýhoda?

"V prosinci šlo o šest testovacích dnů a na šestistovku jsem si docela zvykl. Dvoudenní test v Austrálii budu věnovat takovému osvěžení prosince a myslím, že už v pátek během závodního víkendu budeme výborně připraveni."

Co tvá příprava? Z minulosti víme, že se snažíš mít tréninkové období hodně pestré. Co jsi zařadil tentokrát a jaké byly novinky?

"V zimě jsem spíše dopiloval již zaběhlý trénink. Vzhledem k nedostatku času nebyl prostor na nějaké převratné novinky. Nicméně můj trénink, který mi poskládali Lubomír Vojta a Jiří Heiník, je na velmi vysoké úrovni a věřím, že se to projeví i na trati."

Jak se tedy cítíš před startem sezony?

"Škoda, že jsem kvůli chřipce nemohl týden před odletem dotrénovat to, co jsem měl v plánu. Ale to už tak bývá, že vše není vždy stoprocentní. Důležité je být fit v Austrálii a následně v Thajsku."

Zmínil si druhý závod v Thajsku. Jak to máš naplánované? Na úvod sezony tě čekají závody v dalekých končinách. Budeš se mezi nimi vracet do ČR, nebo zůstaneš v cizině?

"Budu pryč, takže to bude takový měsíční výlet. Hned po závodě na Phillip Islandu odlétám do Thajska, kde si dám týdenní odpočinek a začnu se soustředit na další závod v Buriramu. Tam jsem nikdy nebyl, takže strávím hodně času studováním tratě z různých videí."

Kromě 24 stabilních jezdců uvidíme také čtyři ´divočáky´: Kromě ex-pilota MotoGP Anthonyho Westa to bude jeho týmový kolega Mitch Lavey (oba Yamaha), dále Kane Burns (Suzuki GSX-R 600) a loňský jezdec z MS-Superbike Alex Phillis, tedy syn jezdce světového formátu Roba Phillise (Top-3 1991 a 1992 v WSBK, 4 vítězné závody). 22-letý Alex startoval už vloni na Phillip Islandu za tým für Lorini Honda. Později naskočil do seriálu MS-Superbike za Grillini Kawasaki. Doma pojede v týmu AARK Racing a stejně jako West doufá, že zajede pódium a bude startovat celou sezónu v MS-Supersport.

Startovní listina - Supersport World Championship 2016

1- Kenan Sofuoglu – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R
2- PJ Jacobsen – Honda World Supersport Team – Honda CBR 600RR
4- Gino Rea – GRT Racing Team – MV Agusta F3 675
10- Nacho Calero – Orelac Racing – Kawasaki ZX-6R
11- Christian Gamarino – Team GoEleven – Kawasaki ZX-6R
16- Jules Cluzel – MV Agusta Reparto Corse – MV Agusta F3 675
19- Kevin Wahr – GEMAR Ballons Team Lorini – Honda CBR 600RR
21- Randy Krummenacher – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R
25- Alex Baldolini – Race Department ATK#25 – MV Agusta F3 675
35- Stefan Hill – CIA Landlord Insurance Honda – Honda CBR 600RR
41- Aiden Wagner – GRT Racing Team – MV Agusta F3 675
44- Roberto Rolfo – Team Factory Vamag – MV Agusta F3 675
63- Zulfahmi Khairuddin – Orelac Racing – Kawasaki ZX-6R
64- Federico Caricasulo – BARDAHL Evan Bros Honda Racing – Honda CBR 600RR
68- Glenn Scott – GEMAR Ballons Team Lorini – Honda CBR 600RR
69- Ondřej Ježek – Team GoEleven – Kawasaki ZX-6R
77- Kyle Ryde – Ranieri Med SC Racing – Yamaha YZF R6
78- Ikari Okubo – CIA Landlord Insurance Honda – Honda CBR 600RR
81- Luke Stapleford – CIA Landlord Insurance Honda – Honda CBR 600RR
83- Lachlan Epis – Response RE Racing – Kawasaki ZX-6R
87- Lorenzo Zanetti – MV Agusta Reparto Corse – MV Agusta F3 675
88- Nico Terol – Schmidt Racing – MV Agusta F3 675
96- Javier Orellana – WILSport Racedays Honda – Honda CBR 600RR
111- Kyle Smith – CIA Landlord Insurance Honda – Honda CBR 600RR

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.