Test Moto3 - Jerez: Kornfeil podruhé s motocyklem Honda

Jiří Mikšík 16.2.2016 zdroj: @Friedrich Weisse

fotka

Po testu ve Valencii se Jakub Kornfeil se svým týmem Drive M7 SIC Racing přesunul na okruh Jerez de la Frontera, aby pokračoval v dalším privátním testovacím programu.

Plánovaný dvoudenní test na jihu Španělska ale omezily povětrnostní podmínky. Kvůli dešti a silnému větru se Kornfeil první den na trať vůbec nepodíval. Chuť si ale částečně napravil o den později, kdy najel celkem pětaosmdesát okruhů. Tímto náš závodník uzavřel etapu soukromých testů. Ty další se odehrají rovněž na okruhu v Jerezu od druhého do čtvrtého března. Tentokrát již však pod hlavičkou IRTA jako oficiální testy kategorií Moto2 a Moto3.

Jakub Kornfeil: Dnešek byl docela produktivní. Ráno byly podmínky konečně hodné testům a my se tak mohli věnovat práci na motorce. Vyzkoušeli jsme spoustu věcí a postupně se zlepšovali. Odpoledne se však na trati opět ukázal vítr a já už nemohl dál zrychlovat. I tak jsem ale test uzavřel nájezdem pětaosmdesáti kol a velkým množstvím nasbíraných dat, což je v tuto chvíli to nejcennější. Teď budeme mít pár týdnů na vyhodnocení všech informací a já věřím, že příště bude pocit z jízdy opět o něco lepší a náš začínající vztah s Hondou posuneme zase někam výš.“

Jak většina pozorných čtenářů webu Motodenik.cz ví, tak český pilot Jakub Kornfeil ukončil sezónu 2015 pódiovým umístěním právě na okruhu Ricardo Tormo Circuit a na stejném okruhu také poprvé testoval motocykl Honda NSF250RW, který jeho malajský tým Drive M7 SIC vyměnil za loňský bike KTM RC 250 GP.

´Kubajz´je velmi  zkušeným pilotem, když má na svém kontě celkem 109 závodů Grand Prix v nejslabší objemové kubatuře GP 125ccm/Moto3. Více má na svém kontě pouze Alexis Masbou se 158 starty GP.

"Na konci loňského roku jsme našli opravdu skvělý Set-up pro KTM, takže posledních pět závodů jsme jezdili hodně vpředu. A musíme se dostat na stejný pocit i s Hondou. Jsme ale určitě na správné cestě a s Hondou být rychlý, není zas tak velký problém", dodal Kornfeil.

 

 

S Adamem Norrodinem má Kornfeil v sezóně 2016 úplně nového týmového kolegu: "Je úplným nováčkem a musí se ještě hodně učit. Bylo to pro mě velké překvapení, že Fahmi [Khairuddin] přestoupil do MS-Supersport, ale poslední dva jeho roky nebyly dobré. Myslím si, že potřeboval novou výzvu, neboť v Moto3 už nebyl tak hladový po úspěchu a jezdil prostě hodně na jistotu. Má sice talent a je bezvadný kluk, ale musí se lépe ukázat. Adam je úplně jiný. Je mladý, talentovaný a hladový po úspěchu. Udělá všechno pro to, aby mohl jet za mnou. Sice spadne, ale dává do toho všechno, aby se zlepšil".

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.